Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor melyik a fontosabb?...

Most akkor melyik a fontosabb? Az hogy alacsony legyen a glikémiás index vagy az inzulinérték legyen alacsony?

Figyelt kérdés

Rátaláltam erre a cikkre ahol azt írják, hogy sokkal fontosabb az ételek inzulinértéke mint a glikémiás indexük,ez valóban így van?


[link]


Ott van egy táblázat ha lejjebb görgettek,amik pirossal vannak bejelölve azok a legveszélyesebb a cukorbetegség és az elhízás szempontjából ezek szerint?De pl a hal glikémiás indexe 28 az inzulinértéke 59, és 2,11 az arány,ez miért veszélyesebb mint például a burgonya aminek 141,121 és 0,86 az értékük?Az fontosabb hogy mekkora vércukor emelkedéshez mennyi inzulin termelődik mint magába az hogy mennyit nőtt a vércukor?


Lehet én nem tudom értelmezni ezt az egészet,nem is nagyon értek hozzá ezért egy tapasztaltabb ember segítségének örülnék.


2016. márc. 21. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell össze vissza olvasni minden szart.
2016. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. Ha értelmesen akarsz válaszolni írj rendes indoklást,különben lóf.aszt se ér a kommented és ezzel semmire nem kapok választ szóval feleslegesen írsz.

Nem olyan kérdést írtam ki hogy kockahasat akarok 1 hét alatt,szerintem az én kérdésemre lehet értelmeset is válaszolni.

2016. márc. 21. 13:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne olvass Dr. Tihanyi cikkeket, mert nagyon sokszor h.u.lyeségeket ír és nem tudod mikor ír jót vagy rosszat.

Ennyi.

2016. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkben is sok zagyvaság van, a táblázatból találomra kiválasztottam 5 ételt, megnéztem máshol a GI-üket és nem egyeztek.

(Eleve hogy lehet a GI 100 fölött?)

2016. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sehogy, a szőlőcukor a 100.
2016. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy a fehér kenyeret veszik 100-nak, mint a linkelt cikkben is, ezért is tér el annyira egyéb forrásoktól.
2016. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szintis Zoli ***** válasza:

Fontos a téma a és a kérdés is.

A Tihanyi cikket nem olvastam most el, mert olvastam régebben az első részét. Nem egy egzakt leírás. A táblázat adatai is pontatlanok. A GI-t és az II-t régen a cukorhoz viszonyították, újabban a fehér kenyrhez viszonyítják, amit sokan következetesen össze is kevernek az írásaikban.


Vannak ennél jobbak:


itt van valami a GI-ről:

[link]

de nem ez a lényeg.


Az eddigi legjobb összefoglalót a témakörről Kozaróczy Tibortól olvastam: 12 hét Online Tréning - 6. rész - Tápanyagválasztás és időzítés!


Régebben több weboldalon is fenn volt, mostanra kb. mindenhonnan leszedték. Ha nem találod sehol, adj e-mail címet privátban, elküldöm.

Minden kérdésedre benne lesz a pontos és érthető válasz.

2016. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7. Ha ez az akkor megtaláltam

[link]


és köszönöm a választ

2016. márc. 21. 16:39
 9/9 Szintis Zoli ***** válasza:

Ez az!


Mi bajod a Szintis Zolival?

2016. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!