Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testzsírszázalék mérése?

Testzsírszázalék mérése?

Figyelt kérdés
Volt a suliba valamelyik nap testzsírszázalék mérés. A lényeg az, hogy már több mint 2 éve foglalkozom súlyzós edzéssel, természetesen hobbi szinten. Tavaly szintén volt mérés, akkor 82 kg voltam 20%-os testzsír mellett, azután szálkásítottam és jó pár kiló feleslegtől megszabadultam. Azóta eltelt 1 év, nőttem izomtömegbe, egyértelműen, erősödtem is, és így vagyok most 74 kg. A probléma viszont az, hogy 19% testzsírt mért. Kérdem én, akkor mégis mi az a 8 kiló eszerint a csoda mérleg szerint ?
2016. ápr. 2. 02:04
 1/9 Cortez70 ***** válasza:
A tükröt nézd és a centiket. Ha sokkal jobb a forma amit látsz a tükörben és centikkel kisebb a derekad, akkor zsírt adtál le. De képről is jól meg lehet tippelni a tzs %-ot. A sulis mérések nagyon szarok. Ha teszel ide képet, akkor viszonylag pontosan (értsd: 1-2% +/- tartománnyal) meg tudjuk mondani, hogy mennyi az annyi.
2016. ápr. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a tükörrel az a bajom, hogy mindegyikbe másmilyennek látom magam. :D Pl. az otthoniban kicsinek (lehet már "megszokta" a szemem), de ha elmegyek valami ismeretlen helyre, vagy a konditerembe, ott meg jóval nagyobbnak. Vagy megyek az úton és a kirakat üvegén is rácsodálozom magamra, hogy ekkora vagyok, vagy torzít az üveg? :D
2016. ápr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Cortez70 ***** válasza:
De azt csak látod tükörben, hogy mennyire vagy zsíros, mennyire látszanak a hasizmok, mennyire szeparált a váll, stb. Nem pont a tömegre gondoltam.
2016. ápr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kockák már halványan rajzolódnak, jelenleg kb. 5 kocka látszik enyhén árnyékos fény mellett. A vállaim, azok csikozódnak,és mind a 3 feje szépen látszik a hátamon a karácsonyfa is látszik, a combomon 3 fej látszik. Nagyjából most ennyi jut eszembe, ami a szálkásságomat jelezné.
2016. ápr. 2. 11:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja meg még annyi, hogyha már nagyon pontosak akarunk lenni, hogy oldalról karra feszítve még az is látszik, ahogy az oldalsó deltám alatt elfut a bicepszem és tricepszem, kirajzolva ezzel egy V betűt. Na, meg a mellem is csikos :D így már teljesen pontos voltam
2016. ápr. 2. 11:32
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
15 fölött tuti nem vagy akkor.
2016. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2016. ápr. 2. 12:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Keresztszálkás far izom?:D


Jo nem szóltam:DD

2016. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Basszus mérd meg magadnak. Shop builderen van kalkulátor. Ha nem is halál pontosak, de reális értéket ad.
2016. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!