Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás alatt pihenőnapoko...

Szálkásítás alatt pihenőnapokon is ugyanannyi BCAA -t kell inni, mint edzésnapokon (15-20g)?

Figyelt kérdés
Továbbá még az érdekelne, hogy a BCAA-t mindenképpen csak fehérjével kiegészítve kell inni? Tehát ha valaki edzés közben issza, akkor is fehérjével együtt kell? Ez a része nem világos.

2016. ápr. 15. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
uristen, kicsit sokat olvastad a biotech meg a scitec oldalát. a BCAA 3 aminósav kombinációja, és a fehérje is aminósavak összességét teszi ki. nincs olyan hogy BCAA-t KELL inni. föleg nem olyan hogy mindenkinek ugyanannyit... bcaa arra való hogy kiegészitsed az amúgy fullos étrended, de ha ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztába, minek veszed meg? meg mi az hogy "fehérjével kiegészitve KELL inni"? ki iszik fehérjét edzés közbe?
2016. ápr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Cortez70 ***** válasza:
Edzés közben igyad a bcaa-t. Nem iszunk edzés közben fehérjét. Pihenő napokon nem kell, nincs előnye. De ha megy kardio/aerob akkor mehet előtte.
2016. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"bcaa arra való hogy kiegészitsed az amúgy fullos étrended, de ha ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztába, minek veszed meg?"


Azért vettem meg, mert van rá keretem, és segít az izom megtartásban, mivel antikatabólikus hatása van. Az alap dolgokkal tisztában vagyok, viszont nem találtam egy értelmes fórumot, ahol érthetően el lenne magyarázva.


"meg mi az hogy "fehérjével kiegészitve KELL inni"?"

Mindenhol az van írva, hogy a fehérjeturmix-szal kell meginni. Pl. reggel és este lefekvés előtt.


"ki iszik fehérjét edzés közbe?"

Nézz utána, meg fogsz lepődni.


"Nem iszunk edzés közben fehérjét."

Én sem szoktam, de van aki igen, cikkek is vannak róla dögivel, és pont emiatt nem egyértelmű.


"Pihenő napokon nem kell, nincs előnye."

Szálkásítás alatt azt mondod nincs előnye, ha pihenőnapokon lefekvés előtt és reggel BCAA-t iszol? :)

2016. ápr. 15. 14:17
 4/10 Cortez70 ***** válasza:
Nincs előnye pihenő napon, de még leírhatom párszor. Persze fölösleges, mert te eldöntötted a tutit. Csak akkor minek kérdezel, ha nem hiszel nekünk? Én pl edzek 30 éve, kipróbáltam már sok kieget, van némi tapasztalatom. De csinálj amit akarsz.
2016. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Cortez respect a 30 évért, viszont amíg mégis valami magyarázattal nem támasztod alá, hogy pl. miért nincs értelme annak, hogy lefekvés előtt lenyomsz egy BCAA-t, hogy csökkentsd a katabolizmust addig hiába szeretném, nehéz elhinni, miután mindenhol pont az ellenkezője van leírva. Ne értsd félre, tényleg érdekel a véleményed, másé viszont nem igazán.
2016. ápr. 16. 09:32
 6/10 Cortez70 ***** válasza:
Nem vagy katabolikus állapotban ha jó az étrended, max edzés közben bontod illetve sérül az izomrost olyan mértékben hogy jól jön egy kis bcaa, amit nem kell emészteni, megy a vérbe, majd az izmokba. De lefekvés előtt miért lennél katabolizmusban? Eleve bevittél gondolom annyi fehérjét hogy abból fokozatosan megy majd a véráramba aminosav, nem kell plusz bcaa.
2016. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor lefekvés előtt megy a 30g Casein, reggel pedig Tejsavó és zab kombó. Edzés alatt elég 10g bcaa, vagy inkább menjen a 15g?


178 magas, 78kg vagyok, a testzsírom 10% körül van. 1-2 hónapra tervezem a szálkásítást, de inkább 2, hogy lemenjek 6% ra, viszont minimalizálni szeretném amennyire csak lehet az izomlebontást.

2016. ápr. 16. 09:59
 8/10 Cortez70 ***** válasza:
Elég 10g. 10% az nem rossz naturálban ennyi kilóval, de szerintem 6-ra nem fog menni izomvesztés nélkül. 10 alatt naturálban kevés az esélye, hogy nem vesztesz sok izmot.
2016. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom, pont emiatt vettem most BCAA-t, eddig soha nem használtam, de utánanéztem, hogy mivel lehetne még csökkenteni az izomvesztést, és sok jó véleményt olvastam erről. Ezért írtam, hogy akár pihenőnapokon is innám, csak minimális legyen az izomvesztés.
2016. ápr. 16. 10:08
 10/10 Cortez70 ***** válasza:
Figyelj, ha az anyagiakban ez nálad megengedhető, akkor tolj pihenő napon is, de én nem látom sok értelmét. De az is valami, ha te ettől megnyugszol és nem stresszelsz ezen.
2016. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!