Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 14 éves vagyok, jó vagy rossz...

14 éves vagyok, jó vagy rossz ötlet lenne ha elkezdenék gyúrni?

Figyelt kérdés
Leírom röviden hogy kb hogyan állok most: 14 éves múltam februárban, 172cm magas, 74 kiló, októberben voltam 84 kiló és mostanra le adtam ~10 kg-öt boxal, 3.ban kezdtem el boxolni utánna abba hagytam majd elmentem 5. Ig kosarazni, majd ujra boxoltam egy keveset és ujra abba hagytam és másfél évet kosoaraztam floorballoztam és kéziztem, és túráztam (nagyobb teljesítményturáim: 1 db 15-ős 3 db 25 és zárásként a Bakony 50), és most 7.ben pedig újra box, ugye október óta már leadtam 10kilót, Szerintetek mennyi lenne az ideális testsúly a fent említett adatok tekintetében? És még szerintetek elkezdjek gyúrni (rendesen konditeremben, súlyokkal mindennel)? Vagy felesleges? És ilyen korban megállítana a nővésben? (A családból a férfiak mind 180 felett vannak)

2016. máj. 1. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Felesleges még gyúrni. Elég a boksz.
2016. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még nem jó gyúrni, nem biztos, hogy jót tesz a fejlődésednek. Sokat már nem nősz, a növekedésed jelentős hányadán túl vagy. Olyan 17-18 évesen el lehet kezdeni már nagy súlyokkal is edzeni viszont. Bár érdekes, mert én 17 vagyok, 16 évesen kezdtem gyúrni, azt hittem nem növök többet, de most nőttem megint egy centit talán. Csak óvatosan. Én most tartottam egy szünetet is.
2016. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
egyes szakértők szerint igen, mert most vagy növésben, és a túlzott! erőedzés rossz hatással lehet a testedre. Szerintem gyúrj nyugodtan, de csak ésszel, ne vidd túlzásba, akkor nem lehet baj
2016. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ne kezdj el még gyúrni, a box mellett inkább építs kondit (ez kell a boxhoz is), fuss, ugrókötelezz, és ha valamit formálni akarsz magadon, akkor inkább saját testsúlyos gyakorlatokat végezz, pl fegyenc edzés, de van millió hasonló azonos néven
2016. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Fiam 15 éves,tavaly megkérdeztük pár konditeremben az edzőket és egymástól függetlenül azt mondták 18 éves kor alatt nem szabad,mert megállsz a növésben és egyéb bajok is lehetnek.Pedig fiam 185 cm jelenleg.Várj még vele,nem vagy semmiről lemaradva,de ha bajod lesz az lehet visszafordíthatatlan.Nem éri meg.
2016. máj. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Mekkora hülyeség az, hogy megállsz a növésben,én 14 éves koromban kezdtem el,azután nőttem az évek alatt 10cm-et,semmi köze az edzésnek a növekedésedhez.
2016. máj. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Akkor mázlid volt.Orvosok se ajánlották.Mindenki maga dönti el kockáztat-e és játszik-e az egészségével.A felelősség és a döntés joga (bármilyen irányba is) az övé és nem a tiéd.Az én fiam inkább kivár,nem szalad el a súlyzó és a konditerem sehova....Ennyi.További jó eszmecserét nektek....
2016. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
18-20 éves korodig csak saját súllyal fekvő,húzódzkodás,guggolás,felülés, futás, úszás!
2016. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 kovpet ***** válasza:

A testmagasságot a genetika határozza meg, nem vagy rá hatással. Kicsit módosít az étrend rajta, de nem jelentősen.

Arra viszont vigyázz, hogy az ízületeid tönkre tudod tenni a túlzott terheléssel. Ez sokkal rosszabb mintha vesztenél mondjuk 5 centit a magasságodból.

2016. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A testmagasságot alapjában véve a genetika határozza meg, de első sorban negatív irányba lehet befolyásolni. Például a kóros táplálék hiány kb 10-15%-al tudja csökkenteni a testmagasságot (szerencsére mifelénk azért ritka, hogy valaki hosszú ideig ennyire éhezzen), és a nagyon korán kötő izomzat is képes erre, természetesen nem fog megállni az ember a növésben, csak nem biztos, hogy eléri azt a testmagasságot, amire a genetikája predesztinálja.


Egyébként érdekes, de vannak arra nézve is kutatások, hogy a 0 mennyiséget sportoló gyerekek is visszamaradhatnak a növekedésben (és nem számít, hogy valaki 0 testmozgással 185cm lett, mert lehet, hogy megfelelő sport mennyiség mellett lett volna ott még 10 centi, csak ő ezt kevésbé éli meg katasztrófaként, mintha egy 160 centis emberben marad pár centi)

2016. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!