Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért kötelező guggolni?

Miért kötelező guggolni?

Figyelt kérdés
szokták mondani hogy milyen gáz ha valaki lábazik, de nem guggol szabad súllyal. ezt valaki fejtse már ki nekem, hogy miért jobb annyival egy sima guggolás, mint egy hackgépes vagy smithmachie-s? nem csinálok simát, mivel egyedül járok edzeni, és nem tudom annyira kitolni a határaimat, viszont egy hack gépbe nyugodtan tolok maxot, mert nem esik rám. továbbá könnyebb szabályosan csinálni, nem kell annyira derékra és egyensúlyra figyelni, igy több erő marad a gyakorlatra. mi ezzel a baj?

2016. máj. 7. 15:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Semmi. :)
2016. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több izom dolgozik szabadsúlynál. Te is írod, hogy a gépben nem kell annyira az egyensúlyra, derékra figyelni. Szabadsúlynál dolgoznak a "stabilizáló" " merevítő " izmok is.
2016. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
igen, de én mikor lábazok, akkor lábazok. nem hasazok, meg nem alsóhátazok. miért kell leb..zizni egyből azt, aki ink lábroló+hacg mint guggolás?
2016. máj. 7. 16:13
 4/19 A kérdező kommentje:
*hátboló+hack*
2016. máj. 7. 16:13
 5/19 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta, több izmot megmozgat és így növeli az erőt - minél erősebb vagy, annál izmosabb is (persze egy bizonyos szintig, de az csak a profi sportolókat érinti).


Megfelelő felszereléssel guggolásnál is lehet egyedül edzeni (elölguggolásnál meg főleg), pont a múltkor maradt rajtam a súly, simán le tudtam tenni.

2016. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam hogy ha guggolnom kéne belehalnék, csak azt, hogy sokkal kevésbé macerás egy keretes vagy hack. nem kell kiemelni a súlyt, nem megy el a fele energiám azzal hogy hátra kell lépkedni, nem kell azzal bénázni, ha esetleg nem a közepén lennél a rúdnak, továbbá egy durva izomlázzal nem mindig jó érzés fogni a rudat a nyakad mögött (mell vagy váll vagy hát) na mindegy, csak vártam valami nyomós érvet a szabad guggolás mellett, ami miatt érdemes lenne mégis csinálni
2016. máj. 7. 16:30
 7/19 anonim ***** válasza:
Ennyi a nyomós érv, hogy nem csak a lábadat fejleszti, hanem az egész tested. A combnak önmagában mindegy.
2016. máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Cortez70 ***** válasza:
A stabilizáló izmaid is erősödnek ha simán guggolsz, nem gépes okossággal. Sosem leszel igazán erős és masszív kinézetű, ha nem erős az egész tested. De persze a te dolgod, úgy csinálod ahogy neked jó. Nem kötelező, ha ez a kérdésed.:)
2016. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
felhúzás és fekvenyomás megy, meg persze evezés is, főleg szabad súlyokat használok, állva, SZERINTEM most hogy hogy guggolok, az nem változtat semmin, merevlábas felhúzás is megy. a kérdést pont ezért raktam ki, hátha valaki meggyőz.
2016. máj. 7. 17:52
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha izolaltan edzed az egyes izmokat soha nem leszel olyan eros mintha osszetett gyakorlatokat csinalnal. Ha pedig nem leszel erosebb egy ido utan nagyobb se leszel. Tehat te megszakadhatsz a hack-gep alatt minden edzesen eveken keresztul akkor se leszel soha olyan eros mint az aki beleguggol 180-ba.
2016. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!