Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyenkor most mi a francot...

Ilyenkor most mi a francot tudok csinálni?

Figyelt kérdés
A diétám 3. hónapjában az evezőpadom amin végeztem az aerob edzést felmondta a szolgálatot..kész vége. Nem ad ellenállást. (Mielőtt kioltanátok: tekertem a padon ès nem eveztem, ez egy többfunkciós pad) Most melyik alternatívàt válasszam helyette? Konditeremre mondanom se kell nincs pénzem. Szóba jöhet a biciklizés szabadban ami a thermogenikus folyamatok szempontjából nem valami szerencsés és az intenzitás sem lehet monoton a lámpák, lejtők, emelkedők miatt. Ott van még a séta. Itt az intenzitás lehet problémás. A futás sem megfelelő ebben a helyzetben foggalmam sincs hogy tovább...nincs pénzem új evezőpadra, szobabiciklire. Pedig kiváló volt a mostani. Kicsit beöltöztem ugyan azon a fokozaton ugyanakkora intenzitással csináltam szinte minden nap. Közbe filmnézés...minden a múlté. Nagyon nagy trauma ám ez gyerekek..:'D

2016. máj. 12. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tuti belenéznék, de ha nem értesz hozzá bízd szakira
2016. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
HIT? Sprint,gyaloglás,sprint gyaloglás,ledobod a felesleget eléggé hamar jó kaja mellett.
2016. máj. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Valami életképtelen ember rakta össze úgy hogy beleszakította a csavarokat a menetbe...... csak úgy tudnám szétszedni hogy eltöröm. Édesanyáméké a pad és ők nem díjazzák az ötletet. Az az érdekes hogy a kar kelt ellenállást ès ha húzom magam felé akkor forog a pedál. A kettőnek teljesen függetlenül kéne mozognia egymástól. Ha tekerek a kar nem feszül meg viszont ha a kart húzom forog a pedál.
2016. máj. 12. 22:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem lényeges a monotonitás, hogy a bringázás ne legyen megfelelő. Na meg lehet a városon kívül is bringázni. A gyaloglás is jó lesz. Mi lesz ha nem 130 lesz a pulzusod, hanem csak 115-120? Kevesebb kalóriát égetsz időegység alatt, de attól még nem felesleges munka. Ha bírod, lehet kocogni is. Vagy ahogy említették, ott a HIIT. Mondjuk egy jó futócipő sem olcsó, de én csináltam intervallum edzést bringán is, teljesen le tudtam magam gyilkolni azon is. Nem kell ezeket ennyire túlagyalni.
2016. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk a monotonitáson túl lehet lépni tény is való... csak attól félek hogy a menetszél és az amúgy is hideg idő kedvezőtlen lesz a zsírégetés szempontjából. Úszni is lehet 120-30as pulzússal de még se lesz zsírégetés mert a test hidegben van.
2016. máj. 12. 22:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Hidegben edzve majdnem kétszer annyi kalóriát használ a test,mert nem csak energiával kell ellátni a szervezetet,de a kihűlést is el kell kerülnie,ezért gondolom vicc az utolsó mondatod.Az sem véletlen,hogy a verseny úszók ilyen 10-12.000 kalóriás étrendeken vannak.
2016. máj. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Méh jó hogy szüksége van a rengeteg energiára hiszen biztos hogy nem a zsírból fogja azt kinyerni.


[link]


"sokkal nehezebb zsírt égetni, ha kint hideg van, mert nehezebben "fűtöd" fel a tested egyrészt, másrészt a zsírraktáraid egyik funciója éppen az, hogy megvédejenek a hidegtől, a kihűléstől. A kis tested nem hülye, nem fog zsírokat bontogatni, ezzel az egészségedet vagy az életedet veszélyeztetve."

2016. máj. 13. 06:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Evezőpadként működik? Az evezés messze az egyik legjobb aerob mozgás, mivel az egész test fő izomcsoportjait mozgatja, nem csak a lábat, mint a bicaj..
2016. máj. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó tanács, hogy ne (csak) a builder.hu-ról tájékozódj. Sehol máshol nem olvasni ilyen hülyeséget, hogy a zsírégetéshez meleg kell. Az meg viccnek is rossz, hogy még a bringán a szembeszél miatt is aggódsz.
2016. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pont ezért könnyebb hidegben zsírt égetni...

Kcal= az az energia mennyiség ami 1gramm víz hőmérsékletét 1 celsiussal emeli...


Na ennek függvényében mit gondolsz, mikor magasabb a kcal igényed, ha melegben vagy, ahol nincs szüksége a testednek hőtermelésre, vagy ha hidegben, ahol az életbenmaradáshoz folyamatosan fűteni kell 38-39 fokosra a szervezetet...

2016. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!