Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Keto vs Carb cycling. Szálkásí...

Keto vs Carb cycling. Szálkásításhoz melyiket ajánljátok inkább és miért?

Figyelt kérdés
2016. máj. 17. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt hogy vidd le a szénhidrát bevitelt és aerobozz mellette
2016. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én meg azt, hogy ismerd meg a szervezeted, tudd, mire van szükséged és az alapján állíts össze étrendet...
2016. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább a második. Plusz mellé intervallum kardió, nekem ez vált be.
2016. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a legeyszerübb, ha fokozatosan leviszed a ch-t, mellette aerob vagy kardió és néha beiktatsz egy töltő napot, amikor picit megemeled a ch-t. Amiket te mondasz azok is jók, oda szerintem nagyobb tapasztalat kell és nem mindenkinek való pl. A ketogen diéta sem.
2016. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Keto rövid időszakos szálkásításra hülyeség. Megörülsz annak, hogy ledobtál kezdetben egy raklapnyi vizet, hirtelen fogysz akár 5-6 kilót is, csupán azért, mert nincs benned annyi ch, ami megkötné. Utána csinálod tovább, adaptációs szakaszban lecsökken a teljesítményed is, berezelsz, de feltételezzük kibírod és átáll rá a szervezeted. Ez lehet 3-4 hét, lehet két hónap is (ketózisban vagy =/= adaptálódtál is). Lehet, hogy 3 hónap alatt el is éred a kívánt súlyodat egy frankó étrendeddel, már jó ideje visszatért az erőd is, és úgy gondolod, hogy elkezdesz tömegelni. Mi fog történni? Mivel újra hozzá kell szoktatnod a szervezeted a nagy mennyiségű szénhidráthoz, hirtelen nem fog tudni mit kezdeni vele, és nem csak amiatt szaladsz meg a mérlegen, mert a szénhidrát újra sok vizet köt meg, hanem azért is, mert elkezdesz raktározni, és ugyanúgy 1-2 hét, mire teljesen visszaállsz.


És végeredményben jóformán nem változtál semmit. Ha a szálkásításodra rövid időt szánsz, utána vissza is ugranál a megemelt szénhidrátra, felejtsd el inkább a ketogént. Ez nem csodadiéta, ilyen nem létezik, fogyni a kalóriadeficittől fogysz, az, hogy egyeseknek kényelmesebb életvitel/betegség/inzulinrezisztencia végett, az más kérdés, de ha te egészséges vagy, csak azért, mert "gyors szálkásítás", badarság.


Hintáztasd a ch-t vagy a kalóriáidat, vagy mozogj többet.

2016. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!