Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Körülbelül mennyi idő után...

Lakatos Géa kérdése:

Körülbelül mennyi idő után lesz változás?

Figyelt kérdés
Harmadik hete járok konditerembe, minden héten 4-5 alkalommal, nem szedek mellé semmit, csak a csirke rizs. Viszont kicsit kínosan érzem magam, hogy így durván 3 hét után is csak 30-35 kilóval nyomok fekve, illetve a tárogatás se megy 20-nál többel. Szerintetek mennyi időbe telik mire el tudok kezdeni egyre nagyobb súlyokkal dolgozni?

2016. máj. 18. 00:04
 1/3 Cortez70 ***** válasza:
100%
Kezdőknél hetente is lehet emelni 2-5 kilókat gyakorlattól függően. Gondolom tárogatásnál az nem 2 db 20 kilós lenne amit írtál hanem 2x10. Amúgy meg szarul csináljátok, mert kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell. Olvasd el a sárga kapszula című könyvet. Keress rá neten.
2016. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én így csináltam: heti 3 napos teljes testes edzés, de mindhárom edzésen más-más gyakorlatot végeztem ugyanarra az izomcsoportra. Tehát egy gyakorlatra hetente 1x került sor. Annál pedig lépcsőzetesen próbáltam emelni a súlyokat. Vegyük mondjuk a fekvenyomást:

1. hét: 3X8 20 kilóval

2. hét: 2x8 20 kilóval, 1x8 25-tel

3. hét: 1x8 20 kilóval, 2x8 25-tel

4. hét: 3x8 25 kilóval


Az sem baj, ha a 2. héten még nem megy a 8 a 25 kilóval. Csinálsz, amennyit bírsz, következő héten újra megpróbálod.

Nekem ez azért jött be pszichésen is jobban, mert nem heti 3x kellett görcsölnöm, hogy mikor emelek már a súlyokon egy bizonyos gyakorlatnál.

2016. máj. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, szerencsére időközben sikerült emelnem a súlyokat, és már úgy-ahogy, de megy 40 kilóval is
2016. máj. 31. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!