Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki aki ért a testépítéshez...

Valaki aki ért a testépítéshez? Szerintetek jól csinálom, írnátok hasznos tippeket?

Figyelt kérdés

Régebben jártam Hot Iron-ra, tök véletlen estem be, előtte mindig valami erobik órara jártam. Akkor elegge "beleszerettem" ebbe a mozgásba, de terhes lettem és feljött 15 kiló+. Na ezt szeretném most leadni, ebbe kérném a segítségeteket.


Amit jelenleg csinálok

Heti 3-4 edzés, kb. 1,5-2 óra.

Nemigazán választom szét a napokat. Lábra minden nap edzek, felsőtestre 2 naponta.

Futni utálok, így a futópad kilőve. Vagy taposózok, vagy step padra lépegetek, Ez minden edzés előtt, de csak 10-15 perc max.

Az étkezésnél meglepődtem, miket írnak...tényleg kell a napi 5x étkezés? Ez nekem fura, mert a lányom mellett napi 1, max 2 étkezés amit csináltam. Most meg fura, hogy ennem "kell", hogy fogyjak.

Mai kaja pl: Reggeli tojásrántotta 4 tojásból sonkával, sajttal, ubival.

Tízórai tejes kávé, kb 4 falat sajttorta, ebéd kis szelet natur karaj kapor szósszal, delután alma pufi rizzsel, este edzes után pedig 1 pohár fahéjas tej. Ez így jó szerintetek? Nem gond ha az 5. étkezés csak tej? Örülnék 1-2 kajának is amit írnátok, hogy Ti miket esztek? Milyen vitamint szedjek esetleg? (porokat, zsírégetö cuccokat nem szeretnek) Bocsi ha hosszú lettem, igazából minden hasznos tanács érdekel a témában. nő/30 162cm/82kg


2016. máj. 19. 14:25
1 2
 1/11 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem össze-vissza eszünk, hanem mérni kellene a kaját. Az nem mértékegység, hogy falat meg szelet. Szálkásító diéta kellene. Meg kell határozni a makrobevitelt. Fehérje 2g x ttkg (kb zsírmentes vagy kevésbé zsíros tömegre számolva nálad 100g így naponta), zsír legyen kb 25-30g, ch meg kezdődhet 150g -ról és ezt kell csökkenteni hetente ha nincs fogyàs. Tehát mérjük és számoljuk a kajákat előre tervezetten. Mindegy, hogy ezt a napi bevitelt 4 vagy 6 részre osztottan eszed meg.
2016. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sárga kapszula + fegyencedzés, ha nem akarsz kondiba járni. Ha futni nem akarsz akkor szobabicikli, de valami aerob kell.


Mondjuk azt nem értem, semmi evéssel hogyan híztál 15 kg-ot.

2016. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi 1-es!Elég macerásan hangzik ez, hogy mindent méregetni kell, de megpróbálom. És az mind1, hogy miből viszem be a fehérjét pl.? (Sajt, tej, tejföl, túró...) 2-es, nem igazán értelek, milyen kapszula, meg edzés?😀 Azt írtam, hogy kondizok heti 3-4 alkalommal, csak a kardió max 15 perc amit szoktam, a többi edzés.
2016. máj. 19. 14:57
 4/11 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem macerás, belejössz. A sárga kapszula egy kis könyv. Olvasd el, keress rá neten.
2016. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez egy hulladék nem étrend amit most csinálsz.
2016. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2 éve kb úgy néz ki a napom, hogy mehcsinálom a gyereknek a reggelit, amit meghagy 1-2 falatot azt max megettem. Ebéd ugyanígy, nagyon ritka volt hogy ebédeltem. Késő délután és este viszont már annyira éhes voltam, hogy mindig bezabáltam, és sajnos vagy tészta, vagy krumplis, lisztes kaja. Na meg 0 testmozgás, kényelmes életmód ezt hozta...
2016. máj. 19. 15:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Az elején lehet macerás a méregetés. Később már szemre is tudni fogod, mennyit kell enned egy nap és miből. Idővel persze.
2016. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös, fejtsd ki légyszi mi a hulladék abból amit leírtam, melyik kajával van gondod? Köszi a tippet, rákeresek a könyvre!
2016. máj. 19. 15:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Abból amit leírtál egy normális étkezésed sem volt.
2016. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, én is kezdő vagyok, ráadásul nő is, úgyhogy pár héttel ezelőtt ugyanúgy fogalmam sem volt a makrókról, mint Neked.


Tényleg olvasd el az ingyenes könyvet amit ajánlanak, nekem rettentő sokat segített! Először tisztában kell lenni az alapokkal.


Méregetés: Én magamra főzök, mikor befejezem, már dobozolom is az adagokat. Így nem lesz plusz idő a fő étkezésék kimérése. Amúgy meg a konyha pult szerves része lett a digitális mérleg :)


Hidd el, tényleg megéri egyébként, pár hét után látványos eredményre vezet a tudatos diéta, és egy kő edzesterv.


Mindkettőre találsz mintát a Sárga Kapszula könyvben!

2016. máj. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!