Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért jobb a barna rizs, a...

Miért jobb a barna rizs, a fehér helyett? Illetve a tk kenyér, a fehér helyett?

Figyelt kérdés
2016. máj. 23. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Van, aki szerint pont fordítva.

Amúgy a rost miatt lassul a felszívódás, persze azt utólag is hozzá lehet keverni a cucchoz.

Tápanyag szempontjából is megoszlanak a vélemények, de azzal semmiképp nem értek egyet, hogy az egyik szuper, a másik pedig szemét, hisz a piedesztálra helyezett fajtában pontosan az van, mint a lenézettben, plusz extra korpa vagy efféle. Nem lehet az egyik az ördögtől való, a másik pedig az egészség forrása.

Én egyiket sem eszem, de ha már valamit, akkor rizst, színtől függetlenül, bár az inzulinnal való kapcsolatom miatt (jobban esik, ha nincs cibálva) inkább a barnát, ami amúgyis poénosabb. A glutént inkább kihagyom, bár az sem vág földhoz, csak nem annyira jó.

Persze a mennyiség sem mindegy, főleg az inzulinválaszt nézve. De aki szénhidrátra alapoz, az ezzel nem tud játszani, muszáj sok szénhidrátot ennie, csak azt válogathatja meg, hogy milyet, mivel, mikor.

2016. máj. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
lassabban illetve kevésbé emeli meg a vércukor szintet, emellett a több rost tartalom kedvező hatással van az emésztésre
2016. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pont fordítva. Csak tenni kell hozzá zöldségeket.
2016. máj. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. Kizárólag a rizsről beszélsz, igaz?
2016. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Cortez70 ***** válasza:
Több a rosttartalom, így lassabb ch. Hátránya, hogy szar íze van és nem kell annyi rost ha megy zöldség és zab is.
2016. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem jobb, ez is csak egy sóbertnorbi féle hipszterkedés, amit semmilyen valós tudományos kísérletek nem támasztanak alá.
2016. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire igaz, de vhol olvastam h a barnarizsbe lévő fitinsav gátolja a fehérje felszívódását, mondjuk én nem eszem rizst.
2016. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De akkor a fehér kenyér ugyanaz, mint a fehér rizs?
2016. máj. 23. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, a barna kenyér meg ugyan az mint a barna cukor, mert mindkettő barnával kezdődik, nemigaz?
2016. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lassabb, egyenletesebb felszívódás. Kevésbé bas_ogtatja az inzulinod. De szerintem lényegtelen hogy fehér vagy barna. No a teljes k. kenyér vs. fehér kenyér már nem mindegy. Ott nyilván a tk. a "jobb".
2016. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!