Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes kiőrlésű kenyér, fél...

Teljes kiőrlésű kenyér, fél barna kenyér, barna kenyér, fehér kenyér, fitness kenyér közül melyik jó?

Figyelt kérdés
Van teljes kiőrlésű lisztből és teljes kiőrlésű liszttel készült kenyér is. Most, akkor melyiket lehet enni?
2014. máj. 4. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyes teóriák szerint csak a tk kenyér, mások szerint ugyanolyan szar mind.
2014. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű a jó, de lehet bármelyiket enni, nem ezen múlik majd a formád, csak kevesebb rost, mikrotápanyag jut így be, ha fehéret eszel. + az inzulinszintet is jobban meglöki a fehér, de ha úgysem magában eszed, akkor már más a helyzet.
2014. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

mindegyiket lehet enni. Akár tömeget növelsz, akár szinten tartasz, akár szálkásítasz, a "céljaidat" (és nem mellesleg a hosszútávú egészségedet) a legjobban az szolgálja, ha nincs csesztetve a hasnyálmirigyed és nem ugrál az inzulinszinted. A tudomány mai állása szerint ezt leginkább a teljes kiőrlésű kenyér fogyasztásával éred el, a benne lévő rostok felszívódást lassító volta miatt. Ez a legáltalánosabb, leginkább elfogadott és józan parasztésszel is helyesnek gondolható nézet. A gabonák héjában lévő (és ezáltal a fehér lisztben jóval kisebb mértékben jelen lévő) anyagok adják a kenyér "tápanyagtartalmát". Ezek nélkül az étel csak üres kalória. Energiát ad, de tápanyagot nem viszel be.

Ha fogyózol, a rostok miatt a TK-tól biztosan később leszel éhes, mert a rost telít.


A fentieknek a következők mondanak ellent:

- a fehér kenyér GI-je minimálissal magasabb csak a TK kenyér GI-jénél

- mi van a gabonák héjában: növényi fehérjék, melyek nem teljes értékűek

- vitaminok és ásványi anyagok, az utóbbiak viszont a szintén a gabonahéjban lévő fitátok miatt rosszabbul szívódnak fel. Hogy mennyivel rosszabbul, arra még sehol nem láttam tanulmányt. lehet, hogy elhanyagolható, lehet, hogy jelentős.

- ha zöldséget, fehérjét, meg zsírt is tolsz a fehér kenyér mellé (ami nem olyan nagy dolog, hiszen elvileg akkor válik egy étkezés kompletté, ha ezeket a dolgokat tartalmazza), akkor sokak szerint (szerintem is) majdnem ugyanott vagy, mint ha rostos TK kenyeret ennél (itt a zöldségekben lévő rostokra gondolok)


A fehér liszt feldolgozott élelmiszer, de a TK kenyeret sem érintetlen.


A fitness kenyér csak valami marketingfogás, ha elolvasod az összetételét, te is rájössz. A barna és félbarna kenyér, az majdnem fehér kenyér. Van valami meghatározás az élelmiszeripari szabályozásban, hogy valamire honnantól lehet ráfogni, hogy barna. Ezt sajnos nem tudom pontosan, de az még korántsem teljes kiőrlésű.


Szóval semmi sem biztos.

Valószínűleg a fehér/barna/félbarna kenyér sem harap és nem hátráltat a céljaid elérésében(főleg, ha okosan kombinálod a fentiek szerint), de, ha teheted, válaszd a TK-t, az a tuti.

2014. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szintiszoli123 ***** válasza:
Mire begépeltem, már leírták ugyanazt, csak nem f osták úgy a szót, mint én :)
2014. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jól leírtad, szerintem hasznos volt.
2014. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt még letudnátok írni, hogy miben lüéönbözik a teljes kiőrlésű lisztből készült a teljes kiőrlésű liszttel készült kenyértől? Mert árban is különböznek és érdekelne, hogy ennek van-e jelentősége.
2014. máj. 4. 18:07
 7/9 A kérdező kommentje:
*különbözik
2014. máj. 4. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt Te is leszűrheted a ragokból. A TK lisztTEL készült kenyér csak részben TK lisztből készült, ezért megtévesztő lehet a címke.
2014. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, a liszttel, az csak részben tk.
2014. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!