Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lemaradt váll és tricepsz....

Lemaradt váll és tricepsz. Hogyan próbálkozzak?

Figyelt kérdés

kb 1 éve edzem és most kezdenek előjönni a hátrányosságaim. A vállam lapos a karom pedig a testemhez képest kicsi(igaz magas vagyok és elég hosszúak a kezeim) a bicepszemmel szerintem nincs gond de a tricepszet jó lenne feljebb hozni.

A váll edzésem:

-oldalemelés x4

-mellről/vállról nyomás x4

-oldalemelés döntött törzzsel x4

Utolsó sorozatot vetkőzőbe mindegyik gyakorlatnál.

Tricepsz:

-Tolódzkodás x4

-Homlokhoz engedés(egyenes padon) x4

-Tricepsz nyújtás csigán x4

Mind a két izomcsoportnál 12-8 ism. végzek. Vigyem feljebb a súlyokat és csináljak kevesebb ismétlést? Vagy edzem sűrűbben?(jelenleg 6 nap telik el két váll,tricepsz edzés közt.)


2016. máj. 27. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed megragadtál akkor variáld az edzésed. Először is nem csak ez a 3-3 gyakorlat létezik vállra és trinyóra...

Ha variálod és úgy sincs javulás pár hónap alatt akkor meg emeld a súlyt.


Én pl. felváltva szoktam A héten nagy súllyal kis ismétlésszámot (pl. mindenből 6-okat), míg B héten piramist.


A hosszú kar amúgy nem előnyös a karméretre (látszatra), sose lesz olyan karod, mint a 160 centi / 100 kiló törpehörcsögöknek kinézetre. Akkor sem ha erősebb vagy és a fizikai izomtömeg nagyobb.

2016. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A variálás már volt. Volt hogy előfárasztottam a tricepszet volt hogy csak szabadsúlyos gyakorlatok meg vállnál is előreemelés, vállból nyomás, mellről nyomás, egykezessel, rúddal stb de nemigazán lett javulás pedig az izomérzetem az meg van főleg tricepsznél. Volt hogy magasabb (12 feletti) ismétléseket csináltam koncentráltan ügyelve a helyes végrehajtásra. Az alacsonyabb ism számokat azért nem csináltam eddig mert picit vállfájós vagyok ami azért válledzésen meg tolódzkodásnál előjöhet..
2016. máj. 27. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj fel nagyobb súlyokra és variáld a gyakorlatokat.Ha kevésnek érzed és úgy sem fejlődik, akkor csináld sűrűbben.
2016. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 crudy ***** válasza:
A variáció jó, próbálj ki mindent. Nagy súly kis ismétlésszám. Menj feljebb az ismétléssel akár húszig vagy még tovább. Minden ilyen változtatásnál várj egy kicsit h tuti nem e indul meg a dolog. Ha semmi nem válik be az is szóba jöhet, hogy nem is fog. Mindenkinek vannak problémás izmai de néha vannak olyanok h nem lehet vele mit csinálni. De azért próbálkozz
2016. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy súllyal csinálsz karkörzéseket magad mellett es magad előtt.
2016. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!