Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyennek számít ez a fejlődés...

Milyennek számít ez a fejlődés az alábbi paraméterekkel?

Figyelt kérdés

Tavaly októberben kezdtem újra edzeni. Gondoltam nem zsírosodok majd be, ezért kóla/chips/sütemény és minden junk ment elegendő fehérjével. Decemberben lettem 91kg, 81 kilóról indultam.. Gondolhatjátok, milyen szép lett az eredmény. 1,5 hónap diéta után lementem 82kg-ra. Aztán elhagytam a cukros dolgokat, de még mindig nem figyeltem a ch-ra, meg majdnem minden hétvégén bulika volt, így csak minimálisat erősödtem, de nem híztam. Az utóbbi 3 hónap abból állt ki, hogy 1,5 hónap diéta, aztán 1,5 hétig szinten tartottam (Stressz miatt, tudtam, úgysem bírok tömegelni, mert depresszív vagyok, ezért nem erőltettem.) Most vagyok 78,5 kg 15% tzs-vel. 178 centihez.

36-ról 39cm felkar, vádli ugyan ennyi, sajnos a váll és mell nem mérhető, nincs akkora mérőkém.

Erőben fekvenyomás 60kg-70kg(Próbálok fejlődni, de ez a gyengém sajnos.), guggolás 60kg-90kg, lábtoló 90kg-130kg, vállból nyomás kétkezessel 90°-os padon 14kg-22,5kg, felhúzás 60kg-100kg, állva bicepsz egykezesekkel 14kg-19kg, tricepsz gépen 80kg-110kg. Még annyi, hogy tudok már 6-8 széles húzódzkodást és, hát számomra az is nagy fejlődés, hogy megszerettem a szabad súlyokat, a másik pedig, hogy rájöttem, hogy a ch-t is ugyan olyan fontos mérni, mint a fehérjét vagy a zsírt.

Nemrégiben egy srác oda jött hozzám, hogy emlékszik rám tavalyról és jó a "forma" (Azért idézőjel, mert szerintem sehol sem tartok és tényleg sehol, hozzá képest sem, mert elég szép tömeg van rajta.), majd kérdezte, hogy mennyit fogytam és mitől. Ez jól esett kicsit, hogy mások észreveszik rajtam, miközben én nem igazán. Anyámék szokták még undorítózni a karomat vagy a vádlimat, hogy szeparált, mert ugye régebben a zsírtól elég egybe volt, nem mintha most nem lenne rajtam zsír, de már nem olyan sok az a 15%.

Szerintem ennél lehetett volna gyorsabb fejlődés is, nem kellett volna annyit bulizni, ch-ra is figyelni, szépen, lassan tömegelni nyárig és most jobban néznék ki és erősebb lennék, de felfogom ezt egy tanuló időszaknak egy kis fejlődéssel. Még annyit, hogy edzettem előtte rossz kajával és jött fel 3 hónapig szépen izom, aztán lassultam be és csak zsír jött.

Szóval?


2016. máj. 29. 22:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Vállból nyomás egykezesekkel, nem kétkezessel, elnézést.
2016. máj. 29. 22:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában mindenki elköveti ezeket a szarvashibákat amiket teis,de a lényeg,amit te is írtál,hogy tanulj belőle és fejlődj. Ne ragadj bele a hülyeségbe. Most még kezdő szinten vagy eléggé, de mivel még 1 éve sem edzel így ez nem gond. Gondolom, amúgy is fiatal vagy, nem kell kapkodni, csak tökéletesítsd a tudásod folyamatosan. Szülők meg had mondják a maguk hülyeségét le kell szarni. Majd ha elköltözöl nem kell halgatni.
2016. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cortez70 ***** válasza:
átlagos fejlődés. De majd leszel jobb is.
2016. máj. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt szerettem volna hallani, mert én kevésnek véltem a hibáim mellett, de akkor jó. Most 1 évig megy a lassú tömegelés, aztán meglátjuk mi lesz.
2016. máj. 30. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!