Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire segíthet a heti több...

Mennyire segíthet a heti több fekvenyomás?

Figyelt kérdés

Helló.


1 éve edzek, ez idő alatt kiismertem a testem mire hogy reagál és mi az ami jól és mi az ami kevésbé fejlődik (izomcsoport).


A mellem fejlődik a legnehezebben, minden izomcsoporthoz képest kicsit le van maradva, főleg a hátamhoz.


85-90 kg-al nyomok fekve 6 ismétlés erejéig.


Beraknám, hogy heti 2x nyomjak fekve, 2-3 nap eltelne a 2 fekvenyomás között.


PL: Hétfőn : 8 sorozat mellre, fekvenyomás + kézisúlyzóval

Csütörtök vagy Péntek : Fekvenyomás + tárogatás


Ez segítenek ?


2016. jún. 6. 11:00
 1/9 Kisboltos ***** válasza:
Nekem is nehezebben fejlődök mondjuk a karomhoz képest. Nekem nem vált be a heti kettő. Helyette heti egy, de aznap csak a mell. Nagyon legyilkolom. Egyenes vagy döntött pad, hetente váltogatom. Mellé meg mindig legalább 6 sorozat egykezesekkel. Tárogatás, egykezes fekvenyomás, szüken fogom a két súlyt, áthúzás. Ez olyan 10-11 sorozatra szokott kijönni. Előtte sok sorozat melegítésnek. Bár azt hozzátenném, hogy én picit régebb óta nyomom, de valami hasonlót kipróbálhatnál.
2016. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szergej55 ***** válasza:
Így, hogy heti 2 felsőtest és 2 alsótest edzésem volt, minden felsőtestes napon fekvenyomással működött, hozott is már néhány plusz kilót a rúdra, de osztott edzésbe kombinálva szerintem nem annyira hatékony heti többször.
2016. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó úton indultál el, ignoráld az első válaszolót.

A tudomány mai állása szerint edzés után a fehérjeszintézis maximum 2 napig tart, aztán befejeződik. Ha te annyira legyilkolod magad, hogy még mindig izomlázad van, vagy fáradt vagy és csak egy hét múlva tudod az izmot újból megedzeni, kicsesztél magaddal. Kivéve persze ha kokszolsz. Úgy hosszabb a fehérjeszintézis, elég heti 1x edzeni az izmokat.


Nem csak 2x, de 3x is edzheted a melled. Pl. hétfőn fekvenyomás nagy súllyal 3x5 ismétlés, szerdán fekvenyomás kisebb súllyal 3x8 ismétlés, pénteken meg valami más, pl tolódzkodás, egykezes nyomás, stb. 10 imsétlések. A hétfői súlyt próbálod hétről hétre növelni 2,5 kilóval, a szerdán pénteken pedig igyekszel minden héten picivel több ismétlést végezni. A tárogatást meg ki is hagyhatod, semmi értelme.

2016. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kisboltos ***** válasza:

hármas bújj el. még ha tudományosan igazolt is az állításod, a valóságban másként működik. a tárogatás meg kötelező feladat. nehogy már azt hagyja ki.


manapság mindenki qva sokat olvas, és ilyenkor van ez, hogy csak azt tudja visszaböfögni, amit olvasott vagy hallott.

2016. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazad van. Ha egy kutatás alatt rengeteg sportolót megfigyelnek, majd leírják és kielemzik a tapasztalataikat, az nem számít, mert az nem a valóság.


Ha viszont a sopbilderen az ellenkezőjét írják, az már rögtön a valóság. :D Sőt, az is sokkal többet ér, mikor kizárólag a az egyik módszert próbáltad ki, de te saját tapasztalatról, meg valóságról próbálsz böfögni.

2016. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni többször nyomni. De a szétgyilkolás sem rossz, most én is azt csinálom.
2016. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolj bele: ha heti 1x szétgyilkolod a melled, akkor csinálsz mondjuk 15 sorozatot mellre, 3 gyakorlatban. Az elsőt nagy súllyal végzed, a másodikat kisebbel, a harmadikat meg már még kisebbel, valamilyen izolációs gyakorlat keretein belül.


Ezzel szemben ha 3 alkalomra szétszeded, akkor mind a 15 sorozatot tudod nagy súllyal végezni, összetett gyakorlatokkal. Ugyanazt a volument végezted el, de nagyobb intenzitással, ráadásul a fehérjeszintézist is folyamatosan fenntartottad.


Naturálban EGY DARAB érv sem szól a heti 1x szétgyilkolás mellett. Lehet így fejlődni, jó genetikáva akár az első év után is, de messze nem optimális mértékben.

2016. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: Nem vagyok egy erőgép, de bírok fekvenyomni, utána tárogatni, tolódzkodni meg ha olyanom van nyomok egykezesekkel is. Nem bébi súlyokkal edzek, tárogatni 25-25 kilóval szoktam.
2016. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tehát neked 5 sorozat fekvenyomás után ugyanolyan nagy súllyal megy a következő gyakorlat, mint ha az lenne az első? Mesélj még...
2016. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!