Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen sportot válasszak?

Milyen sportot válasszak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit off, de ide tartozik.


Szóval: tavaly év elején kipróbáltam a súlyemelést. Youtube videókról és leírásokból tanulgattam a mozdulatokat (igen, hülyeség volt, így utólag belegondolva, tudom jól. most már mindenkit lebeszélnék az otthoni tanulásról ha tehetném)


Egy a lényeg: a helytelen gyakorlatoktól (vagy mert genetikailag hajlamos vagyok rá), aranyeret kaptam.


Hosszú hónapokig szenvedtem tőle.


Viszont a súlyzós sportok mindig is érdekeltek. És a mély, nehéz mozdulatok miatt a súlyemeléstől elment a kedvem (még akkor sem vágnék bele, ha edzőhöz járnék). A figyelmem az erőemelésre irányult. Persze itt járnék oktatóhoz pár edzés erejéig, hogy megmutassa az alapokat. (A súlyemelés kóstolgatása előtt már sokat súlyzóztam, de csak hobbigyúrós szinten. Tehát nem a nulláról kell kezdeni.)


Viszont kicsit megijedtem a dologtól. Félek, nehogy előjöjjön az aranyér. Most már tudom hogy figyelni kell a gyakorlat közbeni helyes légzésre. stb.


Szerintetek bele merjek vágni?


Van erről valami tapasztalatotok?


Vagy ha nem erőemelést, de mit ajánlanátok, ami izmot és erőt hoz? (kettlebell számomra a súlyemeléssel egy kutya, nem szívesen kísérteném újra a sorsot. még képzett oktatóval sem.)


2016. jún. 28. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:
úszzál
2016. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!