Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi 7 óra alvással is lehet...

Napi 7 óra alvással is lehet ugyanúgy fejlődni mint 8-cal?

Figyelt kérdés
Van bármi különbség?Mert mindenki azt mondja, hogy a 8 órát ki kell aludni, de nekem nem nagyon megy, ahhoz iszonyatosan el kéne fáradnom minden nap, hogy 8-at tudjak aludni
2016. júl. 8. 08:07
 1/8 Cortez70 ***** válasza:
Egyénfüggő. Van akinek elég 7 óra is.
2016. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem az ágyban töltött órák száma a lényeg.

A szervezeted éjjel anyagokat bocsájt ki,regenerálódik.

Ha felületes lesz az alvásod 12 óra sem lesz elég.


Zavartalanul pihenj annyit,hogy kipihenten ébredj és neakarjon visszahúzni az ágy fáradtság miatt,max lustálkodás végett.

2016. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szűntess meg minden apró fény és zajforrást.

Meztelenül feküdj le aludni. Jobb hőelvezetési képesség és kényelmesebb alvás az eredménye.

A szoba legyen jól kiszellőztetve és kb 18 fokos.

Éjjel a hűvösebb levegő jót tesz.

2016. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ha 7 óránál többet alszom ilyenkor nyáron egyszerűen rosszul érzem magam, fáj a fejem stb.

Teljesen egyén és kifáradás függő.

Lehet, hogy a testi fáradtság megvan, de a szellemi nincs.

Év közben én pl. simán tudnék többet is aludni, mert akkor ott a suli ami agyban fáraszt, utána edzés, haverok stb.


Szóval pont annyit aludj amennyi jól esik, tudja a tested, hogy mi kell neki.

2016. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3. Komolyan nyáron legyen 18 fokos a szoba?:D
2016. júl. 8. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:
A passzívházaknél lehetséges állandósítani a lakás/szobák hőmérsékletét télen nyáron. Mivel gépi szellőztetés van. Az a kívánt szinten tartja a hőmérsékletet és a levegőminőséget.
2016. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, én pl. 4-5 órával ketyegek. Viszont azt aláírom, hogy az alvás minősége nagyon fontos. Én otthon olyan "jól" alszom, hogy 4-5 óra elég ahhoz a kipihdntséghez, mint pl. a volt vagy jelenlegi barátnűmnél 8-10 óra. Valamint nekem az is iszonyatosan lecsökkenti az alvásminőséget, ha valakivel megosztom a szobát vagy ágyat. De van olyan ismerősöm akinek kell napi 8-10 óra is, és azt mindegy neki hogy milyen körülmények között.
2016. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ember- és körülményfüggő. Nekem átlagban 7 óra kell, de bizonyos életszakaszaimban több. S ha túl későn fekszem vagy rosszul alszom, 9 se elég.

Nincs egyetlen fix érték mindig mindenkire, ez nem így működik.

2016. júl. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!