Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan állíthatnék össze egy...

Hogyan állíthatnék össze egy rendes edzéstervet?

Figyelt kérdés

16/F vagyok, nagyon sovány.

Néhány hónapja elkezdtem itthon unalomból edzegetni, ami összesen fekvőtámaszból, felülésből és 2-féle húzódzkodásból áll, heti kétszer csinálom.

Rohadtul meglepődtem, de már néhány hónap alatt is a húzódzkodások miatt a bicepszem nagyon látványosan fejlődött... Sajnos másom nem, mert igazából másra nem is nagyon edzettem.

Mivel már úgy érzem, ha ugyanezt csinálom tovább, azzal már nem nagyon fejlődök, csak a bicepszem tartom szinten, ezért gondolkodom, hogy más gyakorlatokat is végeznék, de semmilyen eszközöm nincs, csak egy rudam, ami elég magasan van, tehát még tolódzkodni sem tudok rajta..


Mit ajánlanátok?

Tudom, hogy egy idő után már az otthoni edzéssel nem lehet tovább fejlődni, de én annak az időnek még a közelében sem járok.. :D


2016. júl. 22. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
edzés súlyokkal -> icf5x5+étrend
2016. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Helyi zsírégető gyakorlat a kockás hasért.
2016. júl. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogyne tudnál tolódzkodni, csak fel kell "szenvedned" magadat a tetejére (muscle up), és már mehet is.

Vagy kezdj el rágyúrni egykezes fekvőre, úgy duplájára növelted a terhelést. Csinálhatsz kézenállásban fekvőtámaszt is, az is nagyon nehéz.

Vagy fogj egy hátizsákot, pakolj bele vízzel töltött üvegeket vagy cukrot, lisztet, ami van, vedd fel, és csináld azzal a fekvőt.


Felülés helyett nyomass függeszkedésből lábemelést, akár fentebb, mint vízszintes helyzetig. Csinálhatsz dragon flag-et is.


Lábadat se hagyd ki, guggolj rendesen!


Rengeteg csatorna/videó van youtube-on (magyar is!!), ahonnan ötleteket meríthetsz, ott van a Fegyencedzés című könyv is. Bőven van lehetőséged nehezíteni a gyakorlatokat (hol van még a planch, a front lever vagy éppen a human flag...), ne aggódj :)

2016. júl. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!