Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sárga kapszula ellentábor?

Sárga kapszula ellentábor?

Figyelt kérdés

Sokan írjátok itt, hogy nem értetek egyet a sárga kapszulában leírtakkal.

Az érdekelne, hogy melyik részét vitatjátok, mivel nem értetek egyet és miért?

A kérdést nem vitaindítónak szánom, pusztán érdekel mit gondoltok.



2016. aug. 7. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

-anabolikus ablak

-osztott edzes eroltetese

-izolacio

-tskg*2 feherje

-etrend tulparaztatasa

-bukasig edzes

-gepek tulzott hasznalata


Hirtelen ennyi jut eszembe de van meg rengeteg.

2016. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel de azért az izoláció kell néha.

Szerintem.

2016. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 likebike ***** válasza:
Amit az első írt+a kevés zsír bevitelére buzdítás.Mármint egy 70kg embernek ajánlanak 210g fehérjét és 40-50g zsírt, utóbbit kevésnek tartom,ennyi kilósan meg elég 140g fehérje is.
2016. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 clint ***** válasza:
100%

Én abban hiszek, hogy nem kellene görcsösen egyvalamit erőltetni, a testépítés nem ötperces sport, kell 1-2 év, hogy kitapasztald azt, hogy neked mi jó.

Mindenkinek más a genetikája, alkata, vércsoportja, hormonszintje stb, ergo nem mindenkinek ugyanaz jó... Nincs túl nagy gond az ott leírtakkal, csak azzal,ha más lehetőségeket nem látnak. Mi van, ha mindent betartasz amit ott leírt az ember és mégse fejlődsz? Mi van ha vmit máshogy csinálnál és jobban fejlődnél? Stb stb

2016. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Klanwarrior ***** válasza:

#1: A 2g/tskg fehérjével mi a bajod?

Egyébként egyet értek.

2016. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Azért mert bőven lehet 2g/tskg alatt is fejlődni.
2016. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kevés zsírt ajánl és gyakorlatilag kimaradtak a túl sok ch fogyasztás következményei,mint az IR,vagy a kettes diabétesz.Mondjuk aki a Jumbót forgalmazza attól ez nem is elvárható.A 2g/ttkg fehérje dolognál vagy bárminél meg nincsen kellően kihangsúlyozva,hogy zsírmentes tömegre kell számolni nem teli súlyra és tömegnövelésnél még ennyire sincsen szükség.
2016. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Cortez70 ***** válasza:
59%

Nekem kell a 2g xttkg fehérje. Szarabb a forma ha nincs ennyi. 30 éve edzek, van tapasztalatom.

Masok nyomjanak keveset, leszarom.

A többiben egyetértek az elsővel.

2016. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 clint ***** válasza:
100%
Én nem is tudnék bevinni kevesebbet. Akkor konkrétan éheznék
2016. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

1. 2 tskg fehérje:

Ez van akinek sok, van akinek kevés. Nekem jó volt 19 évesen, de mostmár sok. Ha arányosan eszem szénhidrátot is, zsírosodok.


2. Kenyérből csak teljes kiörlésű:

Valóban nem hízlal annyira, de szerintem azért, mert nem emésztem meg mindet, nem azért mert lassan szívódik fel. Ugyanez igaz a kazeinre is.


3: A rizs ajánlott kaja:

Szerintem ez szembemegy a könyv logikájával, hiszen a rizs a fehér kenyérrel van egy kategóriában emészthetőséget tekintve, így ezt sem kéne ajánlani. Max a barnarizs lehetne jó.

Én viszont azt mondom: Együnk rizset és fehér kenyeret nyugodt szívvel és persze kisebb mennyiségben, mintha teljes kiörlésű kenyeret/barna rizset ennénk. Ez olcsób és nem terheli le az emésztőrendszerünket( így enzimet se kell szedni).


4: Cukor nem, tömegnövelő(dextróz+malto) igen. Energiaital nem, hot blood igen, Snickers nem, proteinpor tartalmú csoki igen:

Tehát csak akkor jó egy termék, ha ők árulják.


5: Tömegnövelési és szálkásítási ciklusok:

Szerintem ez nem jó, mert én vagy böjtölök, vagy fél év alatt fogyok 2 kilót(abból 1 izom lesz). Inkább foggyunk le éhezéssel, nem gondolva a leolvadó izomra, majd izmosodjunk folyamatosan egy kicentizett, tömeg -stagnálást, és max enyhe növekedést biztosító étrenddel. A kapszulában egyébként testkompozíció változtatás néven szerepel ez a módszer is.


6: Fogyáskor magas fehérje, alacsony szénhidrátbevitel: Szerintem semmi értelme, viszont érzem, hogy vmi gond van a beleimben és pattanásos leszek tőle. Inkább együnk mindig arányosan fehérjét és szénhidrátot is a célnak megfelelő mennyiségben. (Ez a módszer nem biztos, hogy a kapszulából ered, de a bodybuilderen olvastam)


7: Edzünk minden izmot heti 1x:

Na ezt a módszert még a régi nagyok se fogadják el. Nekem ahhoz, hogy fejlődjek, legalább heti 2 edzés kell minden izomra a lábat leszámítva. Az osztott edzéstervet se kéne kőbe vésni.


8: Osszuk szét az étkezést egész napra, lefekvés előtt lassan felszívódó kaja, edzés után gyors:

Szerintem ez is hülyeség.

Tehát szerintem ha napi 3x eszünk testépítőtiszta kaját, amibe nálam a fehér rizs mellet a hasonló fehér kenyér is belefér, úgy, hogy az magas fehérjetartalmú, továbbá az egyik étkezés pont az edzés utánra esik (véletlenül), az szerintem tökéletesen elég.


9: A telítetlen zsír jó, a telített kerülendő:

Ez egy 70es évekbeli, már bedőlt mitosz. Ha véletlenül rosszul tudom és még nem dőlt be, akkor is érezhető, hogy orbitális baromság.


10: Csak akkor lehetsz izmos, ha rengeteg különböző gyakorlatot csinálsz ugyanarra az izomra:

A bicepsz és has esetén már bedőlt az elv. Máshol is be fog.

2016. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!