Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sárga kapszula ellentábor?

Sárga kapszula ellentábor?

Figyelt kérdés

Sokan írjátok itt, hogy nem értetek egyet a sárga kapszulában leírtakkal.

Az érdekelne, hogy melyik részét vitatjátok, mivel nem értetek egyet és miért?

A kérdést nem vitaindítónak szánom, pusztán érdekel mit gondoltok.



2016. aug. 7. 20:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy minden, amit írtam a sárga kapszulából származik, de az biztos, hogy a modern mainstream testépítőportálokról.
2016. aug. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én anno letöltöttem, megnéztem az étrendterveket, majd elvesztettem az érdeklődésemet. Úgyis elég önfejű vagyok s kismillió forrásból, a testemet megkérdezve hozom össze az életmódomat.

A női étrendminta valami iszonyat koplalós, nekem speciel a duplája egész jó lenne, tempós fogyáshoz a másfélszerese.


Durva, hogy minél alacsonyabb zsírbevitelt ajánl,miközben a zsír esszenciális makrotápanyag...

A ciklikus ketogén rendes, ketogén stílusú napjainál egyrészt szinte teljes szénhidrátmegvonást ír, másrészt mindenhova zöldséget. 15 dkg plusz 3 ismeretlen mennyiségű, fajta nélkül. Ez így elég pongyola, mégis mennyi ch-t jelentsen ez? Ezt így nehéz követni, ha valaki akarná.


A makrotápanyagok mennyisége nagyon határozottan ki van jelentve, amivel az a nagy baj, hogy az emberek kalóriaigénye, sőt szénhidrátigénye nagyon erősen szór. Ez utóbbi alatt azt értem, hogy van, aki enervált, sőt rosszul van, ha kevés szénhidrátot visz be s van, aki pont fordítva van vele. Nem lehet egyetlen módszert ráhúzni mindenkire, de még kettőt sem s ha valaki 70 kilós nő, még kellhet neki szálkásításkor napi 2000 kcal (vagy akár jóval több), nincs ebben semmi rendkívüli, anyagcsere, izomtömeg, aktivitás kérdése (azt is el tudom képzelni, hogy valaki inkább lassan szálkásít, de nem akar éhezni).


"Kitől tanulnál meg autót vezetni: a hétvégi sofőr skodás nagypapától vagy egy Forma-1-es autóversenyzőtől?" (Nem pontosan másoltam ki, javítottam egy hibát és szerintem vessző sem kell a vagy elé.)

Őszintén? Autóversenyzőtől tuti nem, a nagypapának viszont elég nagy tapasztalata lehet a biztonságos vezetés terén... Ez nem valami jó párhuzam, azt hiszem. Na mindegy.

2016. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

őszintén szólva én azon vagyok meglepődve, h a többszörösen leszerepelt drugs bunnyt és könyvét még van, aki komolyan tudja venni, de hát vannak fanatikus rajongók ezek szerint. amúgy voltak már ilyen kérdések, ahol le is írták ezeket, meg be is linkeltek oldalakat, ahol kijavítják a sárga kapszulás baromságokat.


kezdjük azzal, h hemzseg a tárgyi tévedésektől (az aerobról butaságot írt ,talán a fogalmával nem volt tisztában, az L-karnitinról és zsírsejtekről szintén. az izületvédőknél belezavarodott abba, h pontosan mik is vannak benne, illetve h mik az ásványi anyagok. a glutaminnál szintén belezavarodik az egészbe, nem tudja leírni, h pontosan mit is alkotnak. ezen kívül többször ellentmondásba keveredik vagy egy későbbi fejezetben a korábban leírtakat cáfolja meg.), így már nehéz komolyan venni…


aztán vannak benne erősen vitatható, ellentmondásos dolgok:


- vki már asszem írta, de elég vicces, h a cukrot szidja, de közben a dextróz meg jumbo teljesen rendben van

- szintén írták már, de az h több különböző gyakorlatot kell csinálni egy izomra, sztem is baromság

- zsír démonizálása

- fehér kenyér rossz, mert gyorsan felszívódó, viszont a rizs rendben van

- 3 óránként enni kell

- gyors ch edzés után. ezt külföldön egyre többen felejtik el, mert rájöttek, h hülyeség

- túl nagy hangsúlyt fektet a táplálkozásra, ha jól tudom, a 60-as évekből származik az a mondás, h a testépítés 70%ban táplálkozás

- a kalóriaigény meghatározása túl általános és szigorú

- sok kisebb étkezés. semmiféle bizonyíték nincs arra, h fokozná az anyagcserét, vagy jobban megőrizné az izmot


Drugs bunnyval 2 nagy gond van. az egyik, h gyakorlatilag azon kívül h régen bemagolta a sablonos testépítő dolgokat, nem nagyon tud semmit, és tanulni sem akaródzik neki új dolgokat. a másik meg h tudjuk, hol dolgozik, nyilván a szájtekes termékeket fogja nyomni, akkor is, ha semmi értelme.

2016. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13: Olyan könyv van, ami ezekkel egyetért, de nem esik át a ló túloldalára, mint a fegyencedzés?
2016. aug. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Cortez70 ***** válasza:
Powerbuilder ebook. Keress rá.
2016. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

könyvet nem tudok, viszont pár hete linkelte vki az amatorsulyemeles.hu oldalt, ami nekem elég jónak tűnik. a tesztoszteron. hu is jó volt, az meg eltűnt sajnos.


de mondom, érdemes külföldi- főleg amerikai - oldalakat is nézegetni.

2016. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Totál off: kösz Cortez a tanácsot! Igazi aranybányára leltem a segítségeddel! :D
2016. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mannnocska ***** válasza:

A szénhidrát túltolása nekem a legnagyobb problémám, illetve hogy a nyújtásról kb 2 sor van.


Cortez úgy látom írta is, és tényleg a powerbuilder határozottan jobb információs forrás.

2016. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!