Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Úgy érzem a barátaim visszatar...

Úgy érzem a barátaim visszatartanak a sport céljaim elérésétől. Hogyan legyek "kevésbé szociális" anélkül, hogy megbántanám őket?

Figyelt kérdés
Szóval az a problémám, hogy körülbelül 6-8 hónappal ezelőtt olyan fizikumom volt mint valami ókori görög istenszobornak (túlzás nélkül). Addig a pontig teljesen ki tudtam zárni mindent és mindenkit az életemből, nem is keresett senki (de jó is volt), az életem 90%-a a sport volt, a többit például melót, sulit, satöbbit csak túléltem és annyi.. Egyetemista vagyok, dolgozom de mint mondtam ez így nem jelentene semmiféle problémát, csak a barátok az utóbbi pár hónapban valamiért nagyon rámszálltak, mindenki velem akar valamit csinálni.. (többnyire alkoholfogyasztás, bulizgatás, fesztivál, dohányzással ahogy kell...szóval ezek sportolóként nem kívánatos tevékenységek) Mit tegyek, hogy ne bántsam meg őket, de valahogy vissza tudjak térni a számomra normális, maximálisan egészséges és majdhogynem versenysportolói életvitelhez? Ha valaki tud valami éppkézláb megoldást kérem segítsen, mert én már tanácstalan vagyok, és ez a szituáció rendkívül elkeserítő!

2016. aug. 15. 20:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Elmész és nem piálsz meg dohányzol?
2016. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mond azt h nemlehet mert csaladod van es kessz. Amugymeg megkondod h te nem akarsz ilyeneket csinalni ennyi
2016. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Véleményem békakrokkéval egyezik meg. Senki nem írhatja elő, hogy piálj és cigizz. Ha menni se akarsz, akkor mondj nemet és kész. Most nem lehetsz népszerű szociális és csak edzéssel foglalkozó remete egyszerre...
2016. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kedves első: Sajnos ahhoz az egy dologhoz gyenge vagyok..az az én kriptonitom..meg akkor minek mennék el? Nézni ahogy a részeg barátaim szórakoznak? Nem túl jó progi.


Kedves második: De a barátaim..van akit 10 éve ismerek közülük..nem akarom elveszíteni sem őket. Az a bajom, hogy most egyszerűen eltervezem, hogy most megint komolyan belevágok, és tényleg mintha az univerzum fordulna ellenem, a bokorból is előugrik egy ember aki be akar inni velem vagy akármi..viccen kívül ez van, ezelőttig nem érdekeltem őket, mostmeg valahogy előkerültem és mostmeg...

2016. aug. 15. 20:16
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen kedves harmadik, ez az én dilemmám...hogy legyek mind a kettő is-is...hogy hozzam ki abból a 10-15%-ból a szociális életemet is valahogy..
2016. aug. 15. 20:17
 6/18 Cortez70 ***** válasza:
Elmész és iszol egy keveset. Ennyi.
2016. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Kenzo Tenma ***** válasza:
100%
Mértékkel csináld. Én úgy szoktam, hogy elmegyek, de nem cigizek, inni iszok 2-3 sört amitől a hangulat megvan, de nem leszek részeg. Legalábbis újabban így nyomom, volt hogy velem is elszaladt a ló többször, de önuralmat kell gyakorolni és működőképes a dolog.
2016. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen kedves utóbbiak, ez az elméleti koncepció felmerült már bennem is, de hogyan tartózkodsz a harmadik sör után a negyediktől, majd az ötödiktől ésatöbbi..én igyekszem, de lehetséges, hogy pont az aszkéta életmód visszaütése ez, hogy ráálltam arra a rendszerre még "fénykoromban" hogy azon ritka alkalmakkor amikor elmentem italozni (2-3 havonta 1 alkalom volt kb) akkor nagyon kirúgtam a hámból..és ezért most meg már nem bírok mértéket se tartani, legalábbis nagyon ritkán csak..de amúgy ez már egy használható ötlet..én is arra gondoltam, hogy talán citromos sör ivás (?) működhet..de azért biztos rohadtul kapnám a savat mondjuk :D
2016. aug. 15. 20:32
 9/18 Cortez70 ***** válasza:
Akaraterőt nem tudunk adni. Nekem nem volt sosem nehéz megállni 1-2 sörnél vagy pár fröccsnél. Ne legyél gyenge és gyámoltalan.
2016. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pont ez az...amikor 3 hónapig csirkemellet, barnarizst és brokkolit zabálok nap mint nap, heti 4 súlyzós edzéssel meg 3 kardióval kombinálva azzal nincs bajom akaraterő szempontjából..de nekem meg ezt a nehéz megállnom, hogy nem essek szét ha ivás van...de amúgy jogos és igazad van kedves utolsó.
2016. aug. 15. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!