Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor kellenek edzéshez...

Mikor kellenek edzéshez kiegészítők?

Figyelt kérdés

Kesztyű, bandázs, öv, ezekre gondolok.

Kb. fél éve edzek, semmi ilyet nem használok, a többiekhez képest kis súllyal tolom még (önmagamhoz képest fejlődök).

De látom, hogy a régiek használnak. Nem mindenki, nem mindenhez, tehát nincs sablon.

A kérdésem: Mi az a pont, amikor ezek kellenek, és miért?


2016. aug. 19. 09:51
 1/9 Cortez70 ***** válasza:
Kesztyű nem kell. A többit meg majd érzed, ha nagy súllyal edzel. Nincs szabály.
2016. aug. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. De mégis, mit kell majd éreznem? Nem szeretném, ha sok év múlva visszaütne, viszont nagyzolni sem akarok velük.
2016. aug. 19. 11:39
 3/9 Cortez70 ***** válasza:
Ha majd nagy súlyokkal edzel, pl én 100 kg alatt nem veszek fel övet, bandázs meg sosem volt rajtam.
2016. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2016. aug. 19. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Nalunk a terembe megesik hogy a 60 kilos lacika is felteszi az ovet 100 kilos felhuzashoz meg 80 kilos guggolashoz.

Ne legy ilyen! :D

2016. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kesztyű nem kell.

Öv 100 felett már elkél, térdbandázs 140-150 között. Csuklóbandázs is 140 felett.

2016. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És amikor a csuklóbandázs egy részét a csuklóra, egy részét a rúdra tekerik?
2016. aug. 19. 14:32
 8/9 Kisboltos ***** válasza:
Az a gurtni. Az azért jó, mert nem kell annyira szorítanod a rudat. Amúgy én szeretek kesztyűt használni. Van egy ezer éves, és már foszlik, szakadt, de nekem az kell :D
2016. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem alapvetően fogáserősségemmel nem volt probléma, de (gyerekkori előzmények) rettenetesen érzékeny a bőröm, így borzasztóan fájt még a húzódzkodás is, nem hogy a felhúzás 120 kilóval, és egyszerűen azért nem bírtam a súlyokkal, mert képtelen voltam megtartani a fájdalomtól, így gondoltam beruházok egy gurtnira.


2 hét alatt eljutottam egy olyan szintre, hogy képes voltam tolerálni akár két szériát is, egy hónap múltán meg már gurtni nélkül is tudtam tolerálni a fájdalmat, megszokta a tenyerem.


De amúgy normál körülmények között csak tényleg nagy súlynál van rá szükség, ameddig lehet, nélküle érdemes edzeni. De azért érdemes különbséget tenni az "ez menne nagyobb súllyal is, csak gyenge fogásom, még dolgozni kell rajta" és a "hú, ez tök egyszerű gurtnival" között. Kesztyű azért rossz, mert az mindenképpen plusz felületet ad, tartást nem, így nehezebbé válik vele a fogás.

2016. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!