Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lányként szedhetek kreatint?

Lányként szedhetek kreatint?

Figyelt kérdés

Érdemes? Lehet tőle bajom?

Szeretnék izmos karokat és combot. Eddig csak szálkásodtam.



2016. okt. 2. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
www.google.com -> kreatin
2016. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedheted, nem lesz bajod.
2016. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Izmosodásra nem a kreatin a megoldás. Amúgy miért ne szedhetnéd?
2016. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cortez70 ***** válasza:
Mehet, de nem a kreatintól leszel izmos.
2016. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kreatin az izmok anyagcseréjét segíti elő, amitől könnyebben, kisebb fáradással végezheted azt a sportot mozgásformát amit éppen szoktál végezni. Zt akkor érdemes szedni, ha egyébként már annyit teljesítesz, hogy a fáradság akadályoz meg a hosszabb kitartóbb izom munkában. Kreatinnal ez a fáradás jóval később jön el.


A kreatin nem tápanyag, azt külön fehérje forrásokból kell pótolni.


Még van már izom anyagcsere javító szer (fáradás csökkentő hatású, anyagcsere javító szer) is, pl a HMB és a citrulin malát. Ezeket már próbáltam, használom kerékpározáshoz, ezért tudom ajánlani akár együtt is, de csak akkor jelent komolyabb pluszt, ha keményen rádolgozol többet, mint egyébként.


(Viszont van amit ilyen hatással árulnak a bétaalanin, az nekem épen ellentétes hatású volt, azt mondják, nem mindenkinél jön az be.)


Akkor is könnyíti a kreatin az izom munkát, ha még vékonyka karod van de igyekszel erődön felül is teljesíteni. Akkor annyit segít, hogy később fáradsz el és rövidebb, pár másodperc alatt is többet pihen az izom. A kreatin a rövid ciklusosan ismétlődő mozgások mellett fejti ki a legjobb hatást. Mellette szénhidrát bevitelre is szükség van. Nekem a rágótabletta jött be leginkább, mert abban benne van minden, valamennyi szénhidrát is és nem macerás a szedése, viszont az drágább.

2016. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!