Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek is jobban lehet...

Szerintetek is jobban lehet így erősödni?

Figyelt kérdés
Az, hogy heti 1x, max 2x edzem az izmaimat, ahelyett heti 4x, de kevesebb sorozattal és csak alapgyakorlatokra koncentrálva. Pl. Heti 1x--> 6 sorozat fekvenyomás+ 4 sorozat fekvenyomás kézivel. Vagy a többszöri --> 3-4 sorozat fekvenyomás, de egy héten 4x így csak fekvenyomok, többször csinálom és ezért könnyebb növelni a súlyt. Ez így van?

2016. okt. 9. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem 6 napos edzéstervem van, amiben a mellen és háton kivül minden 2x kap terhelés egy héten. nekem ez jött be. átlag 8-12 sorozatot csinálok egyre
2016. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert ha valamit többször csinálok, pl. heti 4x guggolok, akkor a technikámon is tudok javítani és szerintem könnyebb növelni a súlyt, ha sokszor csinálni. De nem tudom, hogy ez tényleg így van-e ahogy gondolom.
2016. okt. 9. 20:14
 3/5 A kérdező kommentje:
ha sokszor csinálok valamit*
2016. okt. 9. 20:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy így tudod növelni a súlyt, hogy hetente 1-2x "lebombázod" az izmaidat? Kb. mennyi idő alatt tudsz emelni 2,5kg-ot?
2016. okt. 9. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az erődet szeretnéd fejleszteni akkor nem az izmaidat kell fejleszteni, hanem inkább az idegrendszert és az inakat.


- Ne csinálj nagy ismétlés számot a célod ne az izmok kimerítése legyen hanem az izmok feltöltése.(1-3 ismétlésig)


- Teljes mozgásállományba csináld a gyakorlatokat(csinálhatod izometrikus gyakorlatként is)


- Egy nap többször végezd el azt a gyakorlatot amit fejleszteni szeretnél.3-4x egy nap több mint elég.


Egy könyvet lehetne megírni ezzel a témával kapcsolatba.(ha nagyon érdekel a téma Logan Christopher - Deceptive Strength könyvét olvasd el)

2016. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!