Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tanuljak meg tolódzkodni?

Hogy tanuljak meg tolódzkodni?

Figyelt kérdés
1 ismétlés sem megy, de fekvenyomásban már a saját testsúlyomat is kitudom nyomni. Otthon edzek, ezért nem tudom könnyíteni gépekkel. Hogy kezdjek bele? Erősödjek meg 2 pad közötti tolódzkodásban, vagy annak nem sok köze van a rendeshez?

2016. okt. 12. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én otthon szekrények között szoktam. :D


Gyakorolni kell. Mondjuk az tényleg furcsa, hogy ha kitudod nyomni a saját súlyodat akkor hogyhogy nem megy. :O

2016. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A holózdkodást -- ahogy a húzódzkodást is -- lehet könnyíteni gumiszalaggal. Válassz olyan erősségű szalagot, amivel néhány ismétlést szabályosan meg tudsz csinálni, és kezdj gyakoroni ezzel. Ha már 10-12 megy egy sorozatban, akkor térj át gyengébbre. Előbb utóbb menni fog szalag nélkül is. Ha szeretnél még fejlődni, ekkor se hagy abba a gyakorlást, plusz súllyal tudod nehezíteni a gyakorlatot.

Termekben szokott lenni "asszisztált húzódzkodó tolódzkodó gép" itt egy ellensúly segít, azaz megy lefelé, miközben kinyomod/felhúzod magad. A gép az egész mozgástartományban azonos erővel segít, míg a szalag a pálya alján -- amikor legnagyobb a megnyúlása -- segít jobban, majd feljebb kevesebbet. A gumiszalagot jobbnak tartom, mert a mozgástartomány alján a legnehezebb megindítani a mozgást. Ezenkívül egyszerűbb és olcsóbb is...

2016. okt. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!