Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nektek mikor maradt el? (több...

Nektek mikor maradt el? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem lányoknak szól, azoknak akik komolyan végzik a testépítést vagy esetleg érintettek lettek/lehetnek a témában (persze bárkitől várok hozzászólást!). Az egyik egyetem egészségtudományi karán tanulok és arról érdeklődnék, hogy testépítés során, a testzsír% csökkenésével kapcsolatban milyen hormonális változásokra lettetek figyelmesek magatokon. A szakirodalmi jegyzeteimből annyit tudok, hogy 10%-os testzsírnál a menstruációs ciklus változása indul meg, 7%-nál a menstruáció elmarad - mely leginkább a testnek a megtermékenyülésétől való "félelem" manifesztációja, ha nagyon le akarjuk sarkítani a mechanizmust.

A kérdéseim a következők lennének: Az esetleges későbbi következmények figyelembevételével szedtek-e hormonpótló/támogató gyógyszereket? Egyéb prevenciós/megelőző lépéseket tesztek-e a például koraibb osteoporosis/csontritkulás érdekében?

Bocsássatok meg, ha kicsit furcsán fogalmaztam meg. Mindenképpen érdekelnének a tapasztalatok, mivel könyvekből páciensek szempontjából igen kevés információ áll rendelkezésemre. :)

Köszönöm a válaszokat!


21/N



2016. okt. 15. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nőknél 10% vagy az alatti testzsír szerintem nincs is, talán a színpadon versenykor. Menstruáció nem 7%nál marad el, az még férfiaknál is szteroidos szint. Mi a kérdés tulajdonképpen?
2016. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezzel az állítással vitatkoznék. A kérdés benne van a tartalomban: Az esetleges későbbi következmények figyelembevételével szedtek-e hormonpótló/támogató gyógyszereket? Egyéb prevenciós/megelőző lépéseket tesztek-e a például koraibb osteoporosis/csontritkulás érdekében?
2016. okt. 15. 12:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy ne a levegőbe beszéljek, egy női sportoló testzsír%-a átlagosan 10-13,9% között mozog, ezalatt beszélünk létfontosságú zsírszövetről. Innen ered a kérdés.
2016. okt. 15. 12:49
 4/11 anonim válasza:
46%

Nem testépítek, futó vagyok, nem-tudom-milyen testzsírszázalékkal, de olyan nagyon nem lehet alacsony, valahol a 17-es tartományban mozoghat. Két éve nincs vérzésem, hál' istennek - ezen nem is szeretnék változtatni, állati jól érzem így magam, szóval nem szedek hormonokat.

20/L

2016. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10-13% testzsír nőknél már versenyforma. 7% az nagyon drasztikus, 1-2 napnál tovább tartani sem lehet. Aki ilyen alacsony testzsírra lemegy, az gyógyszereket használ természetesen.
2016. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4.: pszichésen nem visel meg, hogy nincs menstruációd? A menstruáció elmaradásával járó hosszútávú következményekkel mennyire vagy tisztában? Én kicsit aggasztónak találom, hogy 20 évesen nincs ciklusod. A csúcs csonttömeged átlagosan 20-22 kor körül maximumon lesz. A fáradásos törések bekövetkezése miatt nem aggódsz?


5.: Sajnos van, akiknél évekig fennállhat, majd végül ha nem kezelik rendesen belehalhat, sajnos volt rá példa a klinikumban - muszáj hozzátennem, hogy ez leginkább önképzavarral párosult.

Te esetedben mi a helyzet?


Köszönöm a válaszokat egyébként :)

2016. okt. 15. 13:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm,akinek az utóbbi néhány évben csak elvétve volt,ő nagyon durván száraz volt az elmúlt években. Talán úgy 10% körül és alatt,hosszú távon
2016. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen okos vagy köszönhetően a szakodnak, akkor feltételezem azzal is tisztában vagy, hogy a nőknek jóval magasabb a testzsírszázalékuk, mint a férfiaknak, így ami nőknél 13%, azzal már olyan szálkásan néznek ki, mintha férfiként 6-7 lenne, szóval még a futók is legfeljebb 15-16 körül vannak egy nagyon jó formában.


És 16-17% körül már elmarad a menstruáció is, nem kell hozzá 10-ig lemenni.


A fentebbi kommentelő meg valóban olvasson kicsit utána annak, hogy tényleg jó-e neki az, hogy nem menstruál, de addig is kisegítem azzal a rövid válasszal, hogy: nagyon nem.

2016. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8.: ki beszél itt férfiakról? A frusztrációd ne itt töltsd ki kérlek szépen. :)
2016. okt. 20. 12:46
 10/11 mannnocska ***** válasza:

Kérdező ne lepődj meg, ezeknek a majmoknak az egyetem, meg a diploma káromkodásnak számít.


Ehhez mérten van az intelligencia is. ;)

2016. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!