Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta alatt erőcsökkenés...

Diéta alatt erőcsökkenés mértéke (2 kérdés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából két kérdésem is lenne.

Közel másfél éves diéta után elkezdtem erőnövelő edzéseket végezni hetente kétszer, nagy hangsúlyt fektetve az alapgyakorlatokra. Emellett van még heti két crossfit edzésem is. Közel 9 hónap tömegelés után azt vettem észre, hogy kicsit megszaladt a súlyom, úgyhogy beiktattam egy rövidebb diétát, amit 5 hetesre terveztem. Most vagyok a harmadik hétben, kiszámolt étrenddel, viszont az alapgyakorlatoknál használt sólyokban visszaestem bő 10%-ot.

A kérdésem az lenne, hogy ez a 10%-os erőcsökkenés belefér-e diéta alatt? És ha igen, akkor ez a 10% csökkenés a diéta alatt bekövetkezett izomveszteség miatt van, vagy a csökkentett Ch miatt? Ezekre sehol sem találtam érdemi választ, hátha valakinek van tapasztalata.


Előre is köszönöm.



2016. okt. 20. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mióta edzel attól függ. Hány kiló ment le eddig? gondolom az étrended jó.. 10% szerintem valami hiba van. De írj súlyt kort akár kaját is ha nem vagy benne biztos illetve hogy mennyi ment le. Talán okosabbak lesznek.
2016. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Diétázni hamarabb kezdtem el, mint edzeni. 19 hónapja edzek, és ebből az utóbbi 6 hónapban van erőemelő edzés is.


183cm/86 kg vagyok most, kb. 18% körüli testzsírral. A diétát annó 109 kilóval kezdtem és lefogytam 80 kilóra. Innen indult a tömegelés, és 9 hónap tömegelés alatt híztam 8 kilót.


A kaja naponta: 180g fehérje, 150g CH és 80g zsír

Reggeli: 60 g zab mandulatejjel, 1 banánnal. 3 tojás és 50g mandula

Ebéd: 250g csirke vagy más hús, 100g rizs + zöldségek

Délután: 1 shake mert enni nem nagyon tudnék a meló miatt, és gyorsan lemegy

Vacsora: 200g hús (általában marhahús) + zöldségek + 50g mandula


Ezzel megvan a heti 0,5 - 1 kiló körüli fogyás, de sosincs több, mint 1 kiló.


Emellet a felhúzás 170x5 helyett 155x5 lett. A guggolás pedig 125kg 5x5 helyett 115kg 5x5 lett. Fekvenyomás az maradt 60kg 5x5. De fekvenyomni a balesetemből visszamaradt sérülés miatt amúgy sem nagyon tudok fájdalom nélkül. Már ennek a 60 kilónak is örülök.

2016. okt. 20. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
2 dolog jutott eszembe az egyik az hogy nem e lehet mentális dolog(komoly mentális gátak léteznek) ? másik pedig nem valószínű de megkérdezem nem vagy nehezen hízó alkat?
2016. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mostanában nem alszok túl jól. Jobban mondva rendszeresen felébredek éjjel egy pár percre. Nem tudom ez számíthat-e ennyit.

Pont ellenkezőleg. Viszonylag könnyen hízok.

2016. okt. 20. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!