Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izom regeneráció mely módszerr...

Izom regeneráció mely módszerrel lehet a legrövidebb idő alatt megvalósítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Focista vagyok 17/f és rengeteg meccs, edzés van egy héten ezek mellet egyéni személyes edzésterv. Mostanában nagyon ki fáradok és ez meg látszódik néha a meccses teljesítményen. Mi lehet a legjobb módszer nagy fizikai terhelés utáni gyors regenerációra? Akár gyógyszer akár krém? Valami ötletetek van?

Előre is köszönöm!



2016. okt. 23. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
evés pihenés
2016. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

gyógyszer... tesztó.

ami legális kaja, c vitamin,bcaa edzés előtt lefekvés előtt. alvást segítő készítmények a jobb a alvásminőségért.

2016. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elegendő alvás. Ez alatt azt értem, ami neked, személy szerint az elegendő. Átlagnak ez 8 óra, van akinek kevesebb, több. De a több nem baj.
2016. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az nálam nagy probléma hogy az alvás az 5-7 ora között mozog és ez érzem hogy kevés! Ezen meg próbálok változtatni. Az étkezés a magas fehérje tartalmú étel és a szénhidrátban gazdagok? Vagy esetleg gyümölcsök? Én ezeket szoktam enni.(Banán kivi, csirke hal, rizs, rozskenyér). Amiket szoktam szedni Meccs előtt Nitrox közbe Magna shot és utána illetve minden edzés utan BCAA 8:1:1. Ezen kívül valami más?
2016. okt. 23. 21:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem az izomregenerációval van gondod, hanem a benzin hiányzik, azért fáradsz ki.


Számold össze, hogy megvan-e a 2000 kalória, vagy inkább 3000, én ugyan nem tudnék rozskenyérből meg kiviből futkosni meg edzeni, semmi erőm nem lenne a helyedben. A napi többszöri rendes étkezést nem pótolja a kiegészítő.

2016. okt. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a napi 2-3 ezer kalória legyen meg?! És ez "mindegy" hogy miből? például ha úgy van egy tábla csoki is be mehet ? vagy csak az ilyen egészségesebb kaja?
2016. okt. 24. 21:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, a 2000 mindenképpen legyen meg. 2000 kalória kell egy felnőtt nőnek is, aki irodai munkát végez. Te egy felnőtt férfi vagy (17 évesen biológiai értelemben mindenképp az vagy), aki sportolsz, úgyhogy 3000 kalória simán mehet. Olyan sportolók, akik mondjuk napi 7 órát edzenek, azok ennél többet is ehetnek, mert egyszerűen elmozogják, elégetik, akármit esznek meg.


A zöldség, gyümölcs, hús, kenyérfélék legyen a legtöbb. Tejtermék, olajos magvak valamivel kevesebb, de az is mehet.


Legkevesebb, alkalmankét a csoki is lehet hetente párszor, mert ennyi mozgás mellett tutira nem lesz ideje zsír formájában lerakódni.


Edzés előtt egy-két órával egyél egy kisebb adag ételt, ha nagyon nem jutsz hozzá, akkor valamilyen csokit vagy szénhidrátot, hogy ne fogyjon el az energiád. Azért egy órával előtte, hogy ne forduljon fel a gyomrod mozgás közben, mert akkor hányingered lenne. Edzés után ismét megindul lefelé a vércukor, akkor megint ehetsz valamit, hogy visszatérjen az erőd.

2016. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mannnocska ***** válasza:

Nagy valószínűséggel vashiány.


Ha biztosra akarsz menni, elmész ezzel orvoshoz, hogy csináljon vérképelemzést, és nézzétek meg a vasat.


De ha félsz a tűtől, akkor bemész egy patikába, veszel valamilyen vaskészítményt amiben van vas + folsav is (segíti a felszívódást), és reggel, este 1 db.


Szedhetsz még mellé 1-2g (1000-2000 mg) C vitamint is, mert segít a raktározásában a vasnak. Lehetőleg retardot vegyél.


Ha 1 hét után érzed a javulást, akkor szedd még vagy 1 hónapig. Ha nem javul, akkor meg hagyd abba, mert nem ez a probléma. A túl sok vas egyéb problémákat okozhat, ha felhalmozódik. Természetesen ilyen dózis, és pár hét nem az a szint ahol bajod lesz tőle.


Vashiány / vérszegénységnek tipikus tünete a folyamatos fáradságérzés, nagyon nehéz magadhoz térni reggelente, teljesítménycsökkenés, stb. Googlizz rá, nézd meg hogy illenek e a tünetek. Ha nem illenek, akkor is szedheted egy darabig napi 1-ben, mert segíthet.


Alvást viszont SEMMI nem helyettesíti. Ha fáradt vagy, akkor iktass ki valamit a napodból, hogy korábban kerülj ágyba. Főleg komolyabb igénybevétel esetén. Márpedig suli, foci, edzés eléggé szép azért.

2016. okt. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

(Lenne egy nagyon buta kérdésem: Amikor pl a joghurtara rá van írva, hogy x kj/ x kac az ugye tudom minek e rövidítése, de az azt jelenti hogy annyi kalóriát tartalmaz?)

A vassal úgy gondolom minden rendben, mert 1 hónapja voltam kb és ott nem mondták hogy baj lenne, bár lehet azt nem nézték rendesen. Szóval amint lesz egy kis szabadidőm egyből meg is nézetem!

2016. okt. 26. 21:57
 10/12 mannnocska ***** válasza:

Nem mindig néznek mindent, úgyhogy ha nem gond, sztem az a tiszta ha megnézeted.


Ha kiderül hogy nincs ilyen jellegű probléma, akkor alvás marad csak.


Kcal = kalória

Ezt kell nézd

2016. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!