Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok futni és...

Miért nem tudok futni és gyalogolni? Megfájdul tőle, ég a vádlim.

Figyelt kérdés
Ma hamarabb elengedtek az iskolából és futva elértem volna a korábbi buszt.Vagy akár,ha gyorsabban gyaloglok.Így is majdnem elértem.Elkezdtem futni,de rövid idő után úgy megfájdult a vádlim,hogy hihetetlen.Nemhogy futni nem tudtam,de nég a gyaloglás is kínszenvedés volt.Péntek óta nem vádliztam.A vádlogépemn 170 kg-ba 20-akat nyomok.Több súly nem fér rá.De hogy tudnám a vádlimat feledzeni,hogy tilos neki égnie,ha buszra megyek?Ezyszerűen hihetetlen ez.Megyek és elkezd fájni a vádlim.Irogykedve nézem,hogy elöttem milyen gyorsan gyalogolnak,én meg kínlódok

2016. nov. 7. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézetned ortopédián, nincs-e harántsüllyedésed (lúdtalp köznyelven.:-)) Esetleg az Achilles-ínnal nincs-e gond. Sarokemelő vagy harántemelő anatómiai talpbetét (néhány száz forintért lehet kapni) sokat segíthet a dolgon.
2016. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lúdtalpam van.Ez lehet az oka?
2016. nov. 7. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2016. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az lesz az, de hagyd a talpbetétet. 20 éven át hordtam, rohadtul hozzászoktam, és nálam is ugyanez volt futásnál/nagyobb terhelésnél, ha valamelyik cipőmben nem volt véletlenül betét. Aztán tavaly kidobtam az összes cipőmből, és nekiálltam figyelni rá, hogy helyesen tartsam a lábamat. (Otthon cipő nélkül, és a cipőben is.) Az első hét nagyon rossz volt, voltak kisebb izomlázak, a második héten még néha nehéz volt figyelni, de a harmadik héttől kezdve teljesen természetes volt, hogy úgy tartom a lábam. Azóta sokat javult a tartásom is, úgyhogy örülök, hogy nekiálltam elhagyni a lúdtalpbetétet.
2016. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért,hogy tartod a lábad?
2016. nov. 8. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha lúdtalpas vagy, akkor szinte az egész talpad a talajon van, és besüllyed a bokád. Viszont, ha kiemeled a bokád, és tartod a boltozat íveltségét, akkor csak a talppárnád, a sarkad, és a talpad külső íve éri a földet. Ezt a helyes tartást kellene erőltetned, amíg meg nem erősödnek a boka körüli izmaid, hogy természetes legyen.


[link]


[link]


Az első képen a helyes lábtartás és a lúdtalp közötti különbséget láthatod, a másodikon pedig a jobb oldali lábnyom mutatja, hogy hogyan kellene a padlót érnie a talpadnak. (Bal oldali a magas boltozat, középső a lúdtalp.)

2016. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!