Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy fitness/konditerem nyitásá...

Egy fitness/konditerem nyitásában gondolkodom budapesten és tapasztalatokat, tanácsokat szeretnék kérni és árak terén szeretnék egy kis megerősítést is hallani!?

Figyelt kérdés

Nos elösször is azért ide írtam és nem a vállalkozói/pénzügyi részbe mivel gondoltam itt több segítséget kaphatok.

Budapesten terveznék venni egy 250-350 nm2 körüli helységet és ezt felújítani energetikailag illetve belsőleg (már ha szükség van rá) a termet új vagy szinte teljesen új alig használt minőségi(nem a legdrágább de nem is a legbóvlibb szarral) gépekkel szeretném berendezni. Ezen kívül az öltözőket is korszerűen, esztlétikusan átalakítani na meg egy beléptetési rendszert(ezt nemtudom hogyan lehetne megoldani) felállítani. Tehát tömören egy minden téren felújított edzőtermet szereténk létrehozni. A kérdésem az lenne hogy én ugyan már számolgattam és hogy magán az ingatlanon kívül mennyibe kerülnének ezek a gépek egy ekkora terembe úgy hogy ne mindenből csak egy legyen. Illetve ha esetleg egy ilyen teljes körű árat tudnátok mondani már segítenétek. Ja és a kondi része ahol a gépek lennének kb 150nm2 lenne mivel még az aerobic illetve zumbának is szeretnék helyet biztosítani egy tükrös teremben. Na és mennyi embert lehetne bevonzani egy ilyen esztlétikus, jól felszeret, garantáltan hozzáértő személyzettel ellátott helyre úgy hogy van egy jól felépített reklám/menedzsment? Illetve kb milyen bérletárakkal dolgozhatnék egy ilyen helyen?


2016. nov. 8. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

minden sarkon van már.

pénzmosodának sem éri meg,arra jobb valami nem romlandót forgalmazó kisbolt.

2016. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha komolyak a terveid, van egy rossz hírem. Ez nagyon kevés hely egy edzőteremnek...
2016. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mekkora helyel kellene számítanom hogyha ezt szeretném megvalósítani? Illetve akkor mekkora lenne a befogadóképessége?
2016. nov. 8. 20:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én idén nyáron zártam be a termem.

Régivágású "óldszkúl" terem volt, néhány géppel is.

majdnem két évtizedig volt meg, de modernizációra a vendégkör drasztikus csökkenésével nem érte meg beruházni, így lehúztam a rolót.

Eladtam mindenféle dolgot, annyit hagytam magamnak, amivel itthon megtudok csinálni olyan és annyi gyakorlatot ami kell, a szintentartáshoz.

Szóval én a te helyedben nem törném ilyenben a fejem, ha jövedelmező termet akarsz akkor manapság már nem a kemény magot kell megcélozni, mint a 90es és 2000 es években, hanem a városi középréteget, akik modern, csilivili, hájtek, gépesített terembe akarnak járni, ami trendi, és vagy ezer másfajta szolgáltatást is igénybe tud ott venni ha akar az illető.

2016. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Épp ez lenne a célom hogy azokat fogjam meg akik kultúrált, modern helyen szeretnének edzeni és eközben nem szeretnék azt nézni hogy épp ki selfizget annál a gépnél amivel éplen dolgozni szeretnének
2016. nov. 8. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:
En a helyedben korbeneznek eloszor a budapesti edzotermekben. Egy atlagos korlatlan havi berlet 10-15 ezer kozott van. A mai nagy high tech fitness termekkel nehez felvenni a versenyt. Nem mellesleg tobb 100 nm esek. Cutler Gold, Mekka, Flex Gym, Chili Fitness, Peak gym. A legtobb penzmosoda es szerintem tobb 100 millios beruhazas. Saccolni sem tudom mikor hozza be az arat. Nagyon jo marketing kell. At kell csabitani a hires neves edzoket, testepitoket, akik eleve hozzak a vendegkoruket. Es a social media nagyon fontos. Csinalnek a helyedben egy uzleti tervet. A es B verziot. Nagyon sok mindentol fugg. Pl gepekbol is ezer fele van. Van futogep 200 ezerert, de 2 millioert is... neked kell tajekozodni. Igy eleg nehez a valasz a kerdesedre.
2016. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebben az országban jelenleg kevés dolog éri meg.
2016. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ötletnek... a kockákat semmi nem vonzza a mainstream termekbe... én évek óta álmozozom egy direkt kockáknak szóló edzőteremről.
2016. nov. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Budapesten felesleges.
2016. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még a vállalkozásom elején kértem tanácsot egy példaképemtől, aki az akkori szememben gazdag volt, ő mondta, ha pénzt akarok, ne akarjam megváltani a világot új ötletekkel, keressek példákat, akiknek megy a bolt és másoljam le... ha nekik megy, nekem is mehet... tehát Bp-n a legérdemesebb ilyenbe kezdeni, csak jól kell valamit csinálni...
2016. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!