Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért kell 4-5 l vizet inni...

Miért kell 4-5 l vizet inni egy nap? Milyen káros hatása van a sportra nézve napi 2-3l víznek?

Figyelt kérdés
2016. nov. 23. 20:24
1 2
 1/20 likebike ***** válasza:
36%
Annyi vizet iszol,amennyi jólesik.
2016. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszek benne, hogy mindenkinek 4-5 liter kell... Jó esetben ezt érzi az ember, legalábbis az én szomjúságérzetem köszöni, jól van. Aztán hogy olykor 2 liter kell, olykor 4, az egy dolog, biztos megvan a maga oka (nem mintha le tudnám mérni, mennyit iszom, néha próbálom, de nem jut eszembe, nekem pedig igazából oly mindegy, tuti nem iszom keveset).
2016. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
0%

Én speciel max.1 litert iszok egy nap ami kevés.

Igyal napi 1,5litert ha van edzésed akkor max. 3 DE MONDOM MAX.

Amugy edzes kozben nem szabad inni mert kivesz a rutinból.

Üdv Draktata

2016. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha edzés közben nem ihatnék, abbahagynám az edzést, pedig nem akarom... Folyton iszom. Nem sokat, mert az tényleg zavar benne, de kortyokat.

Max. 3 liter? S ha az elfogy estig és szomjazom, akkor szenvedjek? Bizonyos élethelyzetekben igenis több kell, akár étrendi változás miatt, még csak kánikulai biciklizés se kell hozzá (akkor nálam kegyetlenül fogy a víz :D).

Nem lehet fixen megmondani, mennyi kell, ez sok tényezőtől függ. Amíg nem vágok be embertelen mennyiségeket s szedek össze vízmérgezést, én aztán nem fogok aggódni, hogy 2 liter vagy 5.

2016. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Lazy Lover ***** válasza:
talán mert az emberi szervezet 80% a víz azért
2016. nov. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Igen, az utolsó jól írja. És még z izmoknak is kb. 70% víz, szinte vízből vagy.
2016. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Kenzo Tenma ***** válasza:
Szomjúságérzet? Azt meg sem kéne várni, hogy felmerüljön, mert akkor már gáz van, ha azzal jelez a szervezet. Sokkal több egészséges ember lenne, ha mindenki meginna legalább 3 litert egy nap.
2016. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
mi ez a max 3l víz? amugy az irányelv kb hogy 20 kilónként 1l víz lenne a jó, vagy ahhoz közel, amugy én is meghalnék ha edzés közben nem innék...
2016. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Lazy Lover ***** válasza:
2016. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
En egesz nap szomjas vagyok(jo a cukrom) 5 litert megiszom egy nap, nyarom tobbet. 2-3 liter is jo tekintve h alapbol nagyon keveset isznak az emberek.
2016. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!