Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjét vegyek?

Milyen fehérjét vegyek?

Figyelt kérdés

Jó ha olcsó, de nem kell teljesen fapadosnak lennie. Jó lenne ha komplex lenne és tartalmazna minden eszenciális savat.


Ami nekem most nagyon fontos az a metionin vagy l-metionin!

Ezek nagyon fontosak mert hullik a hajam és ez a fehérje felelős a haj erősítéséért, szóval ebből sokat szeretnék bevinni. Segít valaki?


Biotech termékeket vennék ha lehet.


2016. dec. 11. 17:20
 1/9 A kérdező kommentje:

Most ha ilyet szedek powerprotein mellé azzal nem sokra megyek nem?

[link]

2016. dec. 11. 17:20
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, én a power proteint nem ajánlom, mert szóját tartalmaz, az én arcomra hozta rendesen a pattanásokat..


[link]

2016. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nekem talán jó lesz, időközben rájöttem, hogy mind metionin mind glutamin van ebben is, szóval no para.

Csak a napi 100g mennyiséget tartanom kell vele

2016. dec. 11. 17:45
 4/9 A kérdező kommentje:
így jó hamar el fog fogyni de ez van. Mondjuk laktózmentes tejjel iszom amiben + 30g protein van de nem tudom milyen matrixxal így lehet napi 60g is elég.
2016. dec. 11. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, amit én ajánlok az egy tejsavófehérje, amit edzés után a legcélszerűbb fogyasztani. A power proteint inkább lefekvés előtt érdemesebb. Arra ügyelj ,hogy a napi fehérjemennyiségednek maximum felét fedezd táplálékkiegészítőkből. (Ha nincs megfelelő étrended nem fog érni semmit se a kiegészítő!)
2016. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Metionin miatt egyáltalán nem kell fehérjét innod. Ott van a tojásban, húsokban, halakban, magvakban is. Egyedül talán a hüvelyesek metionin tartalma nagyon alacsony.

Kis esélyt látok rá, hogy aminosavhiány miatt hullana a hajad, ahhoz nagyon rosszul kellett táplálkoznod.

2016. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon rosszul táplálkoztam.
2016. dec. 11. 19:20
 8/9 A kérdező kommentje:
5/7 a power alapja is tejsavó az nem gond? csak szóját is hozzáadtak, hogy teljesebb legyen. Szerintem nincs különbség egy ilyen és egy "jobb" fehérje között. Placebo.
2016. dec. 11. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:

A szóját nem azért adták hozzá, hogy teljesebb legyen, hanem hogy olcsóbb legyen. A szójafehérje kb. a legalja, ha fizetnének, se innám.

Az állati fehérjék eleve komplett fehérjék. Ha valamivel kiegészíteném a tejsavót, akkor az zselatin/marhafehérje lenne a kötőszövetek egészségéért. Elvileg a zselatin segít a haj, köröm és bőr egészségében is, szóval esetleg azt próbálnám meg. A marhafehérje is leginkább kollagénből áll, de könnyebben fogyasztható a zselatinnál, mert ízesítve van és jobban oldódik.

A legjobb megoldás viszont az, ha teljes értékű ételekből viszed be a fehérjét.

2016. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!