Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fekenyomásban nagy hátrány...

A fekenyomásban nagy hátrány a hosszú kar?

Figyelt kérdés

2 éve edzek(tényleg keményen leedzek) 96kg vagyok 200cm a kajám jó, mégsem tudok 70kg -nál többet kinyomni fekve. Talán mert nagyon hosszúak a karjaim??

Valami tipp ,hogy hogyan erősödjek meg benne?



2016. dec. 13. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Elkezdhetnél kevesebb ismétlésszámmal edzeni és nagyobb súllyal. Példa edzésterv: Icf 5x5
2016. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

én úgy szoktam ,hogy nyomok 3x(8) a széria súllyal (60kg)

és utána még kettőt 70kg-al amibe csak 1-2-3 megy bele

2016. dec. 13. 21:00
 3/10 Kenzo Tenma ***** válasza:
Nyomass egy 5x5 edzéstervet ahogy az első írta. Vagy csinálj blokk periodizációt, powerbuilder.hu-n találsz róla infót.
2016. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

vagy esetleg bemelegítesz (nyújtások korzések stb.) bemelegítés csak rúddal kb 20at mész 50el 8at 75 el próbálj 4-5 ot úgy hogy állnak feletted aztán vedd le 60ra nyomj max 8 at és utánna menj amennyit birsz 70el de áljanak feletted mert véged lesz!


nem mondom hogy ezzel megváltod a világot! nekem mukodott ez az ide oda játszás a súllyal azért mert nem fáradtam ki 75nél mert csak a melegítés része volt az 50 kg próba szerencse nekem használt.


de! az icf 5x5 nél hatásosabb edzésterv nincs! de komoly odafigyelés kell hozzá!

2016. dec. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2016. dec. 13. 23:39
 6/10 anonim ***** válasza:
kevesebb ismétlés. Akár lemehetsz 2-ig de 3 ig mindenképp. 70 kgx5 megy ? max nyomás technikával is növelheted. Fenti kérdésre pedig nagy hátrány de nem ennyire.
2016. dec. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem nagy kaland. Első melegítő sorozat csak rúd, második már 50 kg, lökj bele 8-at, hogy ne fáradj már itt el. Aztán jöjjön a 3. és egyben első munkasorozat ami azonnal mehet 70 kg-val. Annyit lökj bele, amennyi megy. Na és ezt ismételd meg még 3*. Majd levezetésnek visszaveszed 50-re és ismét annyit, amennyi megy. Aztán jöhet az egykezes nyomás ferde padon, majd mehet mínuszban rúddal, végül pedig tárogasd le.

Ez a 3-4*8 a szériasúllyal egy bullshh.... Minél hamarabb érd el mindig azt, amíg már csak 5-6 ismétlés nem megy. Aztán azzal erőlködj vagy 3*-4*... Ez érvényes az összes tömegelő gyakorlatra.

Végső soron úgy, ahogy írták. az 5*5 nem rossz.

2016. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bazki én is 200cm vagyok és 95 kilo korul , féléve edzek es 60-70-el nyomom en is. 17/F
2016. dec. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: igen, hátrány, jóval nagyobb utat kell bejárnia a súlynak. Nem véletlen, hogy a súlyemelők 90 %-a is alacsony, törpe, tömzsi rövid karokkal.
2016. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

--gömb--


Önmagában véve nem. Ugyanis nem a kar hosszúsága, hanem az erőkarok aránya a mérvadó, amiben a kar hossza az egyik tényező. A másik tényező az izomtapadasi pont forgásponttól való távolsága, ami egy magas ember javára is eltolhatja ezt az arányt. Ez genetika, egyénenként változó. Tehát nincs ilyen hogy azért mert magas mindenképp hátrányban van. Lehet igen, lehet nem. Súlyemelők között is vannak boven magasak. Taranenko 183 cm. Mai napig nem döntötték meg a rekordját.

De ott van Kirill Sarychev. 19valahany cm 335 kg raw fekvenyomás.

Az meg hogy hosszabb az út önmagában nem az erőre van befolyással hanem a szükséges munkamennyiségre.

2016. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!