Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljestestes edzést csinálok,...

Teljestestes edzést csinálok, lehet hogy sok már a heti 3 alkalommal 3 sorozat bicepsz?

Figyelt kérdés
A középső nap már nem bírom teljes erőbedobással csinalálni.Nem is megy.Ma is pl.a 3x8-as szériasúlyba belehúztam 6-ot és abba is hagytam,nem bírtam.Lehet.hogy már sok ez,túledzem magam?

2016. dec. 14. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég a heti 2x. Legyen több pihenő nap köztük. Én is teljes testeset csinálok és mindig hagyok 3-4 napot két edzés között.
2016. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi ideig tart az edzés. Meg aztán nem is kellene bicepsz gyakorlatot csinálni, mert a többi gyakorlatnál úgyis edződik. Persze tudom, a bicepsz a legfontosabb.
2016. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélem a tricepszet se veszed fél vállról.
2016. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
esetleg válts A-B felosztásra, van ezernyi
2016. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függhet.

Ha most kezdtél el edzeni, akkor vegyél vissza a súlyokból. Inkább csinálj tízet egy sorozatban, s ne bukásig csináld s ne max súllyal.

Ha már régóta csinálod, lehet hogy lassabban regenerálódsz, ez esetben tegyél két pihenőnapot, ahogy az előző is javasolta. Ha nem tudsz eleget aludni, akkor is tegyél több pihenőnapot. Ha nem tudsz eleget kajálni naponta, szintén. Ezek mind megalkuvások, de hasznosak.


Heti 3*3 az nem sok. Akkor sok, ha nem tudod helyesen kivitelezni a gyakorlatokat úgy összeségében, s sokkal több teher hárul a bicepszedre a többi gyakorlatnál, mint amennyi normális esetben kellene.

2016. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3 éve edzek és 55-57.5 kilóval bicepszezek.Eddig nem volt ilyen probléma,múlt héten éreztem először,hogy nem megy (elötte héten próbáltam az 57.5x8-at sikeresen
2016. dec. 14. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes lenne osztottra váltani és minden izmot elég csak 1x terhelni hetente.

Ha már ekkora súllyal megy, nem érdemes a teljes testesnél maradni.

2016. dec. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem érdemes?Blokk periodizációt csinálok.Heti 2x van fekvenyomás és guggolás,1x felhúzás.Plusz a kiegészítő gyakorlatok,evezés,bicrpsz,tricepsz stb minden nap
2016. dec. 15. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!