Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kéne növelnem a súlyoka...

Hogyan kéne növelnem a súlyokat, ha leggyorsabban elakarom érni a célomat?

Figyelt kérdés
Most 80kg-mal nyomok fekve, és minél gyorsabban elszeretném érni a 100kg-os fekvenyomást.Kaja,pihenés, edzésterv, minden meg van, csak azt nem tudom, hogy mikor, hogy növeljek a súlyokon. Ti hogy növelnétek a súlyokat, ha heti 2 fekvenyomás van és hetente erősödni akarok?

2017. jan. 1. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Már leírtam egy előző kérdésnél. Egyik edzettem 18 éves srác aug elején 70-be 6-ot nyomott, most 110-be nyom 6-7-et. Előtte már edzett fél évet. Étrend stb megvan.
2017. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Havonta 5 kg a legbiztosabb és legreálisabb az átlaghoz mérten.


Ezt úgy értem, hogy van akinek megy havi 10-el is, de az 5 a biztos.

2017. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah, havonta 5 kg.
2017. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leggyorsabban erőemelő terv szerint lehet fejlődni, súly tekintetében.

Egy példa:

heti 2 edzés, holnapi edzésen 80 ba nyomsz 5x5 öt, következő edzésre emelsz 85 re, abba már csak 5.5.4.3.2 fog menni, következő edzésen marad a súly, akkor valószínűleg kimegy 5x5 bukás nélkül, ekkor emelsz következő edzés stb stb. Vigyázz, mert ha túl gyorsan haladsz, nincs megfelelő bemelegítés, vagy a rotátor köpenyed túl gyenge, ne adj Isten mind, akkor nagyon gyors utat választasz a sérüléshez.

Sok sikert.

2017. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Ez nem reális, így havonta 20-25kg fejlődés lenne. Annak jó ha az ötöde megvan.
2017. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!