Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi kalóriaszükséglet mérés?...

Napi kalóriaszükséglet mérés? Többi lent.

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni tömegelni,viszont nem tudom,hogy mennyi a napi kalória bevitel szükségletem. Ezt hol lehet kivizsgálni? Ilyen internetes dolgokban nem bízok,hiszek nekem iszonyat gyors. Tehát van ilyen intézmény,ahol vizsgálják?
2017. jan. 26. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
2g fehérje, 1-1.5g zsir, 4-5g szénhidrát, ha nem jön havi 1kg akkor emelsz a kaján.. ennyi
2017. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg kalória kalkulátor van az interneten. A paramétered alapján kiszámolja neked a kalóriaszükségleted. Ez nem feltétlenül lesz pontos adat de ennek mentél el lehet indulni valamerre. Az addig oké hogy tudjuk melyik makróból mennyi kell viszont ezt fedezni tudod relatíve kevés és sok kalóriával is. Szal értem ez alatt hogy nem célszerű a napi szénhidrát mennyiségedet pl pékárúból bevinni.
2017. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet mérni. Kiindulsz egy tippből, s módosítod, ha kell. Csak kitapasztalni lehet, ez van.

Ha biztos vagy benne, hogy gyors az anyagcseréd, akkor kezdhetsz többel.

2017. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2: Ha adottak a makrók, akkor fix a kalóriakeret (tegyük fel, hogy nem viszünk be sok alkoholt :) másból pedig nem jön kalória, csak eme négyesből. s szénhidrátból a nettót nézzük, OK, ez azért számít). De a makrókat is mi döntjük el, bizonyos szinten túl. Megvannak a minimális értékek s fehérjénél azért maximum is, de a többi kalóriát többféleképpen el lehet osztani. Nem kötelező a minimális zsírmennyiséget bevinni, sokaknak jól jön, ha az magasabb, a szénhidrát rovására.
2017. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem értem mit mondasz. Én csak azt mondom hogy pl 100 g kakaós csigába pl lesz 60g ch és 500kcal. 100g fehér rizsbe pedig 80g ch és 360kcal. Nyilván szerencsésebb az utóbbit fogyasztani.
2017. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!