Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Muszáj mérni a kaját ha hízni...

Muszáj mérni a kaját ha hízni szeretnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám h nagyon vékony vagyok, eljezdtem edzeni, de az ételt nincs időm méregetni 2 gyerek mellett, örülök ha enni tudok.

próbálok 3 óránként bekapni valamit. elég az ga annyit eszek egy nap amennyit tudok? vagy muszáj mérni, mert akkor asszem abba is hagyom az edzést most



2016. nov. 13. 22:42
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%
Nem kell mérned feltétlenül a kaját elég ha naponta többször eszel a fő étkezések mellett összesen mondjuk 4-5 de akar 6 alkalommal is es annyit amennyi jó esik sosem szabad tulsagosan erölterni az edzést pedig nem kell abbahagyni mert nem azttol fugg. :)
2016. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír, köszönöm :)
2016. nov. 13. 22:48
 3/23 anonim ***** válasza:
Ezek a mondatok hogy: "sokat eszem, megsem hizok" es hogy "eszem amennyit tudok, megsem izmosodok" altalaban mindig azt jelenti hogy nem elegendo. Tehat nincs meg a kaloria tobblet. Nem kell egyfolytaban merni. De legalabb 1-2 hetig merd azt ajanlom, hogy tudd megis mennyi az annyi. Utana nagyjabol tudni fogod eleg vagy sem. Most oszinten meddig tart radobni a csirket merlegre mielott kisutod? 1 perc? Csak az elejen erzed tehernek utana rutin feladat lesz ;)
2016. nov. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

reggel elkészíted egész napra a kajádat és dobozba teszed,utána már csak melegíteni kell.

elkészítés előtt ki méred aztán porciózod.

1 hónap alatt kialakul a szemmértéked a hozzávalókra és utána már nem kell mérned,de egy hónapot minimum kellene,hogy legyen egy viszonyítási alapod,hogy mennyi is az annyi.

ez az abbahagyod dolog egy pár másodperces rutin miatt meg mi?

nem nekem edzel,nem nekem kajálsz hanem magadért az egészségedért a jobb megjelenésért.

2016. nov. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Most emiatt abbahagynád az edzést...? Nos, ha téged nem érdekel, hagyd abba, de akár számolsz, akár nem, jobb, ha edzel.


Nem muszáj mérni, de mivel te nem tudsz könnyen többletben enni (vagy jó esetben a tested nem akar zsírosodni, izmosodnia viszont kell, ha megvannak a feltételek... az más), van értelme legalább egy ideig nézni, hogy mégis mennyi megy be. A fehérjét is ki tudod így számolni s arra azért elég jó tippet lehet adni, hogy mennyi kell neked, a kalóriaigény komplikáltabb, az nagyon szór.

Biztosabb s informatívabb, ha mérsz, de nyilván nem a méregetéstől fogsz hízni. Ha ennyire zavar, ne mérj, hátha jó lesz úgy is. Ha mégse, akkor viszont célszerű lenne mérni.

Ha nem eszel komplikáltan, elég laza ügy a mérés is. Az apró kis valamiket ki is hagyhatod, a vegyes zöldségeket tekintheted homogénnek, de úgy nagyjából nem ártana nézned, mennyit eszel.

2016. nov. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 gyerekem van es siman megoldhato(raadasul az egyik dacos, a masik hasfajos). 4 napra elore dobozolok(ennyi fer el a hutoben ugy h a tobbiek kajaja is beferjen) es nagyon max. 1 ora alatt kesz vagyok 4x5 adag kajaval meressel, fozessel, dobozolassal, es 1 ora max akkor ha valami flancosat fozok. Biztos tudnal ra idot keriteni.
2016. nov. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nincs idő mérni? Nekem napi ÖSSZESEN 30 másodpercet vesz igénybe.. Amúgy ha mérés nélkül is tudod hogy megvna a kcal és a fehérje, akkor nincs nagy gond.
2016. nov. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem csak a mérés, hanem h külön kell akkor főznöm is...így is egy nap fözök a nagyfiamnak magamnak páromnak(neki néha külön) és folyamatosan külön főzök a kisebb gyereknek.
2016. nov. 14. 21:23
 9/23 anonim ***** válasza:
Egyél annyit, amennyit bírsz, plusz még egy kicsit.
2016. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Szomoru h ez tart vissza.
2016. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!