Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéstervvel kapcsolatban...

Edzéstervvel kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

21/L vagyok, egy hónapja edzek rendszeresen konditeremben. A felosztás így néz ki:

Hétfő: láb és fenék

Kedd: kar (bicepsz tricepsz), váll, hát

Szerda: pihenőnap

Csütörtök: has és vádli

Péntek: kardió

Szombat: szintén pihi

Vasárnap: kardió


Egy-egy izomcsoportra 4-5-6 féle gyakorlatot szoktam csinálni, mindegyikből 4-5 szériát.

A kérdésem az lenne, hogy jó ez így, vagy változtassak valamin?

Esetleg van olyan izomcsoport amit edzhetek heti kétszer? Segítsetek, annyira még nem vagyok benne ebben a témában, de rengeteget olvasok róla és fejlesztem magam :)

Fogyni és formásodni szeretnék, az étrendem szerintem rendben van :)


2017. jan. 27. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a csütörtöki edzésnapot nem látom hasznosnak, hiszen a vádlira egy külön napot szánni szerintem teljesen felesleges (meg lehet edzeni lábnapon), ahogy a külön "hasnap" is, arra az izomcsoporta néhány gyakorlatot bármelyik edzés végén be lehet illeszteni.
2017. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért tettem külön napra a hasat, mert lábnap után már lélegezni sincs erőm, nem hogy hasazni, a keddi napon meg már kicsit sok lenne azzal együtt, nem? Vagy mehet?
2017. jan. 27. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt nyilván te érzed/tudod, akár kardió után is lehet hasazni. :) A másik dolog viszont, hogy most látom, hogy egy hónapja kedzted. Ilyenkor még simán mehetnek átmozgató/teljes testes edzések. Esetleg alsó-, felsőtest felbontásúak, ilyenkor még nem feltétlenül szükséges ennyire célzottan rámenni izomcsoportokra.
2017. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért kezdtem így, mert előtte is aktívan sportoltam, tehát az állóképességem elég jó, meg nem nulla izomról indultam, így ezt praktikusabbnak találom, és könnyebb így rávennem magam az edzésre, mintha minden alkalommal teljes testes átmozgatást csinálnék. :)

De köszönöm a válaszaidat, segítettek :) Ment a zöld kéz :)

2017. jan. 27. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!