Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aki nem erkölcsi szempontból...

Aki nem erkölcsi szempontból lesz vega vagy vegán, hanem egészségügyi okokból, az miért?

Figyelt kérdés
Miért gondolja, hogy egészségtelen az állati eredetű tápanyag?

2017. febr. 10. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok sem vega, sem vegán, de egy érdekes dolgot tapasztaltam.


Fogadásból egy hónapig nem ettem semmiféle húsfélét, amit végigcsináltam.


Ami meglepett, hogy évek óta szenvedek a vérnyomásommal, mindig 160/100 körül van, annak ellenére, hogy egyébként nem eszem egészségtelenül. Most viszont a kontrollvizsgálaton 130/75 volt, anélkül hogy más is változott volna, mint a hús elhagyása.


Szóval lehet értelme a húsfogyasztás csökkentésének egészségügyi okokból is.

2017. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ma már minden jócskán tele van kemikáliákkal, de a hús, tojás, tej a legsúlyosabban szennyezett. Keress rá a google ben hús antibiotikum, hormonok. A nagyüzemi állattartás velejárói. Csak egy példa, a csirkékkel egész életükben antibiotikumos vizet itatnak, ezen fejlődnek, mikor tudják, hogy levágják őket x napig már nem itathatják őket a vízzel annyira veszélyes az emberek számára is. A húsukban és belszerveikben minden akkumulálódik.

Csak az általad nevelt állatról tudhatod mit evett. Ha azt hiszed a háztáji jobb, akkor is tévedsz. Aki elkezd pipit vagy disznót nevelni azonnal úgy kezdi, hogy nevelőtáp. Na mi van benne?

2017. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Akkor mégis milyen állati eredetű fehérjét fogyasszunk? :(
2017. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Halat. Bár az meg higannyal fertőzött... Szép új világ :)
2017. febr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a hal is necces már, ha valaki beleássa magát a témába kifordul a gyomra. Az omega 3 kapszulát sem merem megvenni ha hal alapú inkább az alga alapút választom.
2017. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, Te eszel állati fehérjét?
2017. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az állati eredetű tápanyaggal a fő probléma a zsír, emiatt is ajánlják a sovány húsokat és a halakat fogyasztásra.


Persze, érvelhetünk azzal, hogy azért eszek hamburgert sültkrumplival, mert a hal is higanyfertőzött meg antibiotikumok stb...csak hát az élet nem ilyen egybites :D


Az egészség és az egészségtelenség között vannak szintek. Nem is kevés.

2017. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért az egészségesen táplálkozni próbálók messze fittebbnek néznek ki és egészségesebbek, mint azok, akik ezt lesz***ák, mert úgyis minden mérgező.
2017. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
62%-os: elvileg állati fehérje nélkül is leeht egészségesen táplálkozni, csak kicsit több odafigyelést kíván.
2017. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én igen eszek állati fehérjét, igaz minimálisat, többnyire sajtot jelent. Tudom, hogy antibiotikum és hormonbomba :(((( Tojást csak ha valamiben benne van, pl tésztában, amúgy nem. Húsokat és halat már nem, ha éheznék akkor persze ennék. Semmilyen megbízható húsforrást nem ismerek, saját magam pedig valszeg az életben nem fogok nevelni csirkét vagy disznót, kizárom ezt.
2017. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!