Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetseges 16evesen 200kg ot...

Lehetseges 16evesen 200kg ot felhuzni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 20:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Naturalon? Nem esélyes. 19 éves, natural erőemelő barátom 180 kilót húzott - 82 kilósan, gurtnival 200-at húzott ruhában.


14 évesen meg felhúzást csinálni nagyon hamar elvisz a műtőasztalra, ekkor még nincs kifejlődve az izomzatod és a csontozatod.


Én még nem láttam idősebb naturalt sem 150 felett húzni szabályosan. Biztos van, nem mondom, csak olyan, mint a fehér holló.

2017. febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Meg azért aki naturalként sportol, az hamar eléri azt az agyi szintet, hogy semmi értelme széterőltetnie magát, hiszen a koxosokkal úgysem veheti fel a versenyt, magának meg mi értelme begyűjteni a különböző sérüléseket? :)
2017. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

--gömb--


9., oké, szerinted nem lehetséges. Szerintem igen.

Persze hogy nem volt szabályos.

Én soha nem figyeltem a szabályosságra. A 100 kilós jóreggelt gyakorlat sem volt "szabályos". Olyan domború volt a hátam mint egy macskáé. De olykor lementem kozel 90 fokig (vízszintes a csípő és a váll vonala), és azért csak olykor mert a jobb oldali forgómnál van valami gyulladás és egy bizonyos szög után ezért lehajlásnál átveszi a terhelést a bal oldal, vagy megcsavarodik/elfordul a törzsem. Ez nem súllyal összefüggő.

Nem kell amúgy hanyatt esni 200 kilós felhúzástól. Nem olyan sok az. 300 az már igen. Mellesleg amikor a 100 kilóval csináltam a joreggeltet akkor fel tudtam huzni 200 kilót. És úgy hogy egy hónappal azelőtt 150 volt a max. Igaz hogy ez nem 16 hanem 22 évesen volt de ha akkor ment nekem 1 hónap alatt akkor mitől ne mehetne egy serdülőnek mondjuk 13-16 éves korig. És most megint ne azzal foglalkozzunk hogy ez nem egészséges mert most az elvi lehetőség a kérdés.

Senkit nem áll szándékomban arra buzdítani hogy szarjon bele a szabályosságba, meg követendő példának beállítani az én hozzáállásomat, de ahogy mondtam, itt az elvi lehetőségekről beszélgetünk.


Nézzük máshonnan:

Volt itt a gyakorin egy srác, aki azt állította hogy 16 évesen 140 kilót nyomott fekve. Ha annyit ki lehet nyomni fekve 16 évesen akkor mitől ne lehetne 200-at felhúzni?

Persze, azt mondod ő is kamuzott. És ha nem? Az is lehet.

2017. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy el kell e tőle ájulni, hanem, hogy nem lehetséges. Mutass 1db 16 évest aki ennyit felhúz. Nincs ilyen fogd már fel. A 16 éves gyk-s kispajtásod is egy jó nagy kamu aki fekve kinyom 140et. Nem kell mindent elhinni, mint egy naiv szűzlány. Kamázlak gömb de most fantáziálsz erősen. Kva sokat számít az edzésmúlt és a kor.
2017. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Meg ismerjük már fel a gyerekkorban és felnőtt korban megszerzett edzésmúlt közti különbséget, mert marhára nem egyenértékű.
2017. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem győzzük meg egymást úgy látom. :)

2017. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Gömb, nézg már meg egy rohadt verseny eredményt junior kategóriában! Ott sincsenek ekkora súlyok. Mark Bell 13 évesen indult először erőemelő versenyen, ő sem huzott fel 200at 16 éves korában. Felőlem álmodozzál de a tények makacs dolgok, még akkor is ha a gyakori kérdések alternatív valóságában minden lehetséges.
2017. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"És most megint ne azzal foglalkozzunk hogy ez nem egészséges mert most az elvi lehetőség a kérdés. "


Ebben az esetben lehetséges, 18 éves, 193 magas és 98 kilós "colos" haverom 180 kilóval 3 hónap edzés után felállt a szemem láttára, csak éppen a háta olyan ívet írt le, mint a felkelő hajnali napkorong teteje...


De szerintem van olyan beteg 16 éves, aki tele van cuccal és felhúz ennyit, voltam már olyan versenyen, ahol a 22 éves 140 kilós szarrácuccolt, zsíros srác 305 kilót nyomott fekve, szóval minden lehetséges.

2017. febr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Még mindig el vagytok tájolva de akkor jó álmodozást tényleg :D
2017. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

--gömb--


A hunpoweren, raw versenyen, ifi és junior kategóriában is van 200 kg feletti felhuzas.

2017. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!