Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kalóriával, milyen...

Hány kalóriával, milyen makrókkal kezdjem a szálkásitást?

Figyelt kérdés

szóval 75kg vagyok, ehhez a súlyhoz mondhatnátok hogy tömegeljek de legalább 20-22% a testzsirszázalékom, ha nem több, 167cm vagyok mindössze és tükör alapján is ideje szálkásitani

tehát a kezdő kalória,makró számokat nem tudom, valaki tudna segiteni ebben? annyit tudok hogy heti 0.5-1kg az ideális

kaloriabazis.hu-ra ha bepötyögöm az adatokat és beadja a kalóriaigényemet azt vegyem kiindulópontnak?


2017. febr. 20. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, azt veheted kiindulásnak, de tudj róla, hogy rengeteget tévedhet.

Általában az ilyen oldalak túlbecsülik a mozgás kalóriafelhasználását, emiatt sokan ülőmunkát írnak be, hacsak nem extrém aktív az életmódjuk... De pl. én tudom, hogy nem bírnám a kevés evést s az átlagosnál gyorsabb az anyagcserém, úgyhogy nekem soha eszembe sem jut a kalóriabázis számait követni.

De majd kitapasztalod, mennyi kell.


Fehérje: 1,5-2g/feleslegmentes ttkg, zsír minimum fél, a szénhidrátot pedig lődd be a kalória alapján (már ha minimalizálod a zsírt, hisz az lehet több is a ch terhére), a tippből kiindulva. Később pedig változtass, ha kell.

2017. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem

akkor 75kghoz 150g fehérje, 40g zsir az 960kcal

kaloriabazis szerint 2100kcal kell nekem naponta


akkor kb 180g ch? ezzel lennénk 500kcal deficitben

2017. febr. 20. 17:05
 3/3 A kérdező kommentje:
lennék*:)
2017. febr. 20. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!