Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 6 kilós egykezes súlyzokkal...

6 kilós egykezes súlyzokkal bicepszezni egy nőnek nagyon béna teljesítmény -- és ki fog egyenlítődni a két bicepsz közötti különbség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most kezdem a súlyzós edzéseket, eddig ezzel sajnos nem foglalkoztam. Azt hittem, hogy nem vagyok túl gyenge, de csak 6 kilós súllyal tudok bicepszezni. Tudom, hogy majd lesz jobb is, ha dolgozom rajta, de ezt hova lehet tenni egy női skálán?


Ráadásul a bal karom jóval hamarabb feladja.

3x10-12 ismétlést csinálok, a bal karom az első vége felé már beremeg, harmadikat nem tudom végigcsinálni (a jobb még menne tovább világba, igazából oda a 8 kiló lenne jó).

Ez idővel kiegyenlítődik vagy próbáljam kevésbé edzeni a jobb karomat (ezt eddig nem tartottam jó ötletnek, de hátha az?)

Köszi a válaszokat. :)


2017. febr. 22. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez normális az elején,ne aggódj! Annyit csinálj jobb kézzel is,amennyit a bal bír,és akkor nem lesz az,hogy lemarad a gyengébbik karod. Idővel nagyjából ki fog egyenlítődni! 6 kiló karonkent egyáltalán nem gáz nőként ;)
2017. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, akkor én legelőször a terembe sok-sok évvel ezelőtt 5 kilóval kezdtem bicepszezni csávóként. :P
2017. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem gáz egyáltalán nőként, szerintem még jó is, én sok nőt látok 3-4 kilókkal bicepszezni.

Én is nő vagyok, 5-6 kilóval kezdtem pár hónapja, most két 9 kilóssal csinálom, de az utolsó néhány ismétlés már elég nehezen megy.

Nekem is alapból gyengébb a bal karom. Arra figyelj, hogy soha nem csinálj több ismétlést a jobbal, és ha felváltva csinálod a két kezeddel, akkor mindig a gyengébbel kezdd!

2017. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!