Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Működhet a tomegeles igy?

Működhet a tomegeles igy?

Figyelt kérdés
Nem tudok 5-6-7x enni egy nap, csak 3x. Valamint ch-t zoldsegbol es gyumolcsbol, valamint olajos magbol fedeznem.
2017. febr. 25. 19:15
 1/7 What to eat ***** válasza:
Ezt a napi 5x étkezés nem olyan fontos, szálkásításnál terjedt el, mert amikor megesszük az ételt, akkor több kalóriát éget el a szervezet, így ebből azt vonták le, ha felosszuk az étkezéseket, akkor minden étkezésnél jelen lesz a termikus hatás. De ha kiszámolod, a nap végén az összbevitel számít, nem az, hogy hogyan osztjuk el. Persze kezdetben aki szálkásít annak jól jöhet, mert nem kell sok időt ki bírni az étkezések közt, így rátud állni a diétára kezdetben. De te egyébként is tömegelni készülsz, a szénhidrát nem lesz elég csak zöldség és gyümölcsből, olajos magvak pedig inkább zsírforrások, miért csak ezeket tudod fogyasztani?
2017. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Napi 1 étkezésből is beviheted.
2017. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. Azert csak 3, mert szeretem, ha rendesen megehezek es utana rendesen kajalok. Sok kicsivel nem lakom jol.
2017. febr. 25. 20:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Zoldsegbol rengeteget kepes vagyok megenni. Kiloszamra.
2017. febr. 25. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy működhet. Én tömegeléskor 2 igen közeli étkezést fogok tartani, ha nem egyetlen nagyot... Kalóriatöbblet és terhelés hatására nem tudom, miért dobná el a szervezet az energiát, nem idióta az.

Az összbevitel számít, sokan tömegelnek napi egy étkezéssel, úgyhogy tapasztalatokról is bőven lehet hallani a témában.

3 étkezést főleg sokan tartanak, teljesen tipikus. Nem mindenki bír pici adagokat enni, sokunknak ez teljesen értelmetlen és csak éhesen lennénk tőle (bár tömegeléskor nem biztos).


A ch-t ott tartod, ahogy neked tetszik s beválik s a forrásaiddal sincs gond, nincs kőbe vésve, hogy milyen étrenddel tömegelj.

2017. febr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a "több étkezés több kalóriát éget" nagy tévhit, már rég kivizsgálták, hogy ez nincs így.
2017. febr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. En is így gondoltam, de megerősítést kerestem. Köszi!
2017. febr. 26. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!