Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Azt mondjátok, hogy tömegelésk...

Azt mondjátok, hogy tömegeléskor is kell a napi fél kg zöldség, de a hagymát beleszámoljátok?

Figyelt kérdés
Kb. 1 és fél éve edzek, azóta alig ettem zöldséget.Egy hét alatt átlagosan 100g zöldséget fogyasztok, összesen. Van olyan hét, amikor 0g zöldséget eszek, és ez nem ritka. Arra gondoltam, hogy kellene zöldséget ennem. Na de mit egyek? A hagymával jól tudok főzni, azt is beleszámoljam a zöldségfogyasztásba? Pl. Csirkemellet sütök és elhasználok hozzá 250g hagymát. Akkor a napi fél kg zöldségnek meg van a fele? Vagy ne számoljam bele?

2017. márc. 1. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Vegyesen keverd a zöldséget

Amúgy meg én meg a dietaba se számolom bele a zöldséget pedig sokat eszek

2017. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egészséges táplálkozáshoz hozzátartozik a zöldségek fogyasztása, mégpedig napi több száz gramm mennyiségben. Azt fogassz, amit szeretsz. Zöldbabot, zöldborsót, uborkát, káposztát, sárgarépát, hagymát, tököt... A zöldségeknek is van energiatartalmuk, így a napi étrendben számolni kell velük.
2017. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Zöldséget a rostbevitel miatt kell enni. Ha az megvan másból, akkor annyira nem lényeg, mivel a vitaminbevitel úgysem abból van. Ha nagyon nem szereted, akkor nem kell erőltetni.
2017. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
azért nem tanácsos 100%-ban gabonafélékre alapozni a rostbevitel, és a zöldségekben nem csak vitamin, hanem más ásványi anyagok nyomelemek vannak, amiket nem viszel be multivitaminnal szóval ha a rostot kétfelé osztod zöldség-gabonaféle, akkor az egy jó arány és nem is kell sokat enni zöldséget :)
2017. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
Baromság, hogy nem kell enni zöldséget, ha van gabona. Kell emészthető rost is, nem csak emészthetetlen. Tehát zöldség mindig kell.
2017. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak hogy nagyon kevés az energiatartalma így nem szükséges számolni
2017. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os olvasd el mégegyszer a kérdést.

Főzésnél szétfőnek a rostok ezért nyersen vagy párolva kell a zöldségeket fogyasztani. Szóval hosszabb főzés után már nem érdemes a hagymát sem más zöldséget beleszámolni.

2017. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nincs ilyen szabály, hogy fél kiló zöldség kell. Nyilván nem is egyformák a zöldségek, némelyikben szinte csak víz van (pl. uborka), olyan sok hasznos tápanyag nem.

Rostot nem zöldségből s gabonából viszek be, hanem egészen másból, de arra nem kell figyelnem, elég magasan van.

A rost miatt tehát nem feltétlenül fontos a zöldség, kérdés, ki milyen okból eszi.

De lehet zöldség nélkül is élni, vannak olyan életmódok. Necces és nem szoktam ajánlani, de akkor sem kötelező a zöldség ahhoz, hogy sok évig egészségesen éljünk. Legalábbis nem mindenkinek, mert én pl. nem bírnám zöldség nélkül. Személy szerint alapnak tartom magam számára a napi nyers zöldségfogyasztást, úgy a legtöbb zöldség értékesebb. Vitaminok ide vagy oda, jónak tartom, ha az étrend fedezi a tápanyagszükségletünk lehető legnagyobb részét.

2017. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon utálod a zöldséget, akkor a CH egy részét kiválthatod gyümölccsel. Azok finomak, és ugyanúgy tele vannak rosttal, vitaminnal, ásványi anyagokkal, enzimekkel, ráadásul semmilyen párolást, feldolgozást nem igényelnek, mint némelyik zöldség. A gabona rostjai valóban nem egyenértékűek a zöldségek, gyümölcsök rostjaival. Ha én zöldség nélkül, gabonára alapoznék, tutira belém kötne a gané. :)
2017. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!