Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő testépítés. Hogyan?

Kezdő testépítés. Hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdésem igen egyszerű, de annál összetettebb. Van egy ismerősöm, aki eddz, kértem tőle segítséget, hogy hogyan indulhatnék el, erre a válasz: "Tiszta kaja és kitartás." Hát mondom ezt eddig is tudtam, szóval nem jutottam előrébb kicsivel sem. Hogyan kezdhetnék neki? Igazából 65 kg vagyok 19 évesen, de kicsit zsíros, de nem vagyok elhízva. Kajára most leszögezem, hogy nem fogok csirkemellezni, mert nincs rá mindig pénzem, szóval lehető legolcsóbb megoldás érdekelne. Edzésben is hogyan kezdjek neki? Mit csináljak? Mivel kezdjem? Mennyivel stb. Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! :)

2017. márc. 5. 14:49
 1/2 What to eat ***** válasza:
Az izom építéshez többlet kalóriára van szükség, hogy legyen miből egyáltalán építeni. De ekkor jön fel zsír tömeg is, ezután jön a szálkásítás. Aki eleve el van hízva, annak előbb le kell szálkásítania egy egészséges szintre, majd óvatosan minimális zsír felszedésével feltömegelni, majd megint szálkásítani. Mivel te állításod szerint csak kicsit vagy zsíros, érdemesebb rögtön izmot felpakolni és azután pedig leszálkásítani. Nem muszáj mindig csirkemellet enni, de ha kiszámolod ez a legolcsóbb és legzsírmentesebb fehérjeforrás. A tiszta étrend nem jelent jelentősebb plusz kiadást, feltéve ha nem az egészségtelen étrend mellé, hanem HELYETTE veszed az élelmiszereket.
2017. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, de persze a csirkemellnél lehet olcsóbban is csinálni. A tojás pl. hasonló árért jobb minőséget és sokkal több kalóriát ad, kicsit rámehetsz a növényi fehérjékre is, azok roppant olcsók tudnak lenni... vagy egyszerűen egyél zsírosabb húst. Amennyiben az neked megfelel. Mehet némi fehérjepor, használhatsz tojásfehérjét, ha minimalizálni akarod a zsírt... Vannak lehetőségek.


Amúgy az ismerősöd jót mondott, ilyen röviden sokkal többet nem lehet, bár én a megfelelő makrókat is emlegettem volna, hiába jó az étrend, ha a mennyiség nem megfelelő.

2017. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!