Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas vérnyomással testépítés...

Magas vérnyomással testépítés lehetséges?

Figyelt kérdés
Na szóval 16 éves vagyok 2-3 hónapja mért legnagyobb vérnyomásom nyugalmi állapotban volt 135/80. Átlagosan 123/69 szokott lenni. Elég sűrűn mérek már 120 alattiakat is hála Istennek. Tegyük fel, hogy olyan helyen lakom ahol elég rossz az egészségügy és írnak fel gyógyszert amit szednem kell. Azzal lehetséges-e a testépítés, de nem hobbi szinten hanem komolyan? Példaképem Arnold Schwarzenegger, hozzá hasonló testalkat az álom. (tudom, hogy jönni fognak az olyan kommentek, hogy az úgyis lehetetlen stb...)

#testépítés #magas vérnyomás #Nem hobbi szinten testépítés
2017. márc. 7. 16:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Lehet vérnyomással edzeni

De Arnold kokszolt szóval ja ,lehetetlen őt elérni

Meg csak hasonlót sem

De gondolkozol kokszon?

2017. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 What to eat ***** válasza:
Mivel a profi testépítésben már befigyel az anabolika elég erősen, így ott számíthat, hogyan reagál a tested. Érdemesebb lenne az orvosoddal erről konzultálnod, mivel ő ismer téged, az állapotodat, így megtudja mondani. Így látatlanból senki sem tudja biztosra, és nem is vállalná a felelősséget érted. Edzés előtti pörgetőket viszont ne nagyon szedj, vagy max azt ami nem növelni a vérnyomást, de ez is dobhat rajta minimálisat.
2017. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Lehet edzeni de igaza van az elsőnek hogy először dokihoz fordulj

2017. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Semmit sem szedek, 3 hónapig szedtem tömegnövelőt és fehérjét, de inkább hagyom ezeket a szereket. Natúrba szeretnék eredményt elérni. 2 orvosnál voltunk eddig, az egyik nem tiltott el az edzéstől, de átadott egy másik orvosnak aki viszont már azt mondta, hogy konditermi súllyal nem edzhetek csak saját testsúllyal. Ez olyan hülyeség, hogy az nem igaz szerintem. Akkor miért ne edzhetnék saját testúlyomnak megfelelő edzőtermi súlyokkal? Vasárnap kell visszamenni kontrollra ahol látom előre, hogy elfogja továbbra is tiltani a testépítést, viszont akkor is fogok menni edzeni, mert szerintem nem attól volt magas a vérnyomásom, hanem a súlyomtól. 80-85kg voltam 14-15 évesen. Ahogy fogyok lefele úgy látom, hogy csökken a vérnyomásom is.
2017. márc. 7. 17:11
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem is magas a vérnyomásod...
2017. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ilyen "vitába" nem igazán akarok belemenni, hogy mi a magas mi nem. Én a 125/80 feletti vérnyomást "magas"-nak tekintem, de orvoshoz nem mennék vele. Mikor kiderült, hogy magas a vérnyomásom 160/90 fölötti volt, ahhoz képest ezek már Istenkirályok. De azért köszi a nyugtatást :D
2017. márc. 7. 17:21
 7/20 anonim ***** válasza:

a 125/80 tokeletes

ha alacsony akkor ossze eshetsz

2017. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom tudtok-e ebbe segíteni,de hátha. Én úgy szoktam mérni a vérnyomásom, hogy leülök az ágy mellé egy székre és felteszem a karfára a karomat (néha-néha úgy is, hogy a lábamra teszem rá). Lényeg, hogy mindig a szívemmel egy vonalba van. Ez szabályos, nem?
2017. márc. 7. 17:29
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Leülés után várj 2-3 percet mert teljesen más a vérnyomásod mozgás után.


Edzés közben simán felmegy elég magasra is.

Amúgy sosem leszel olyan mint schwarzenegger, meg minek???

Tudod, Te hogy az mennyi egészségügyi kockázattal jár?

Te is szívműtétet akarsz???


Natúrban sosem lesznek "nagy" izmaid inkább rohadt szálkás leszel mint pl. mint amilyen szegény megboldogult Bruce Lee volt.


A súlyzós edzésnél meg 100× jobb a saját testsúlyos edzés.

Fekvőtámasz, tolódzkodás falnál vagy tolódzkodás rúdon és húzódzkodás.

Ezekkel 2-3 hónap alatt látványos és nem utolsó sorban erőnléti fejlődést érsz el.

2017. márc. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Igazad van végül is. Azért akarom natúrba csinálni, mert úgy sok egészségügyi kockázatot meglehet előzni. Viszont én már 2 éve edzem és már annyira megszerettem, hogy nem akarok saját testsúlyos edzést csinálni (kipróbáltam már azt is). Amúgy akkor ahogy írtam, hogy mérem az szerinted úgy szabályos?


Köszi az eddigi válaszokat mindenkinek.

2017. márc. 7. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!