Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez a vízmennyiség...

Szerintetek ez a vízmennyiség egészségtelen?

Figyelt kérdés
Elég sokat iszok, a környezetem szerint egészségtelenül sokat, télen megiszok 3-4 liter, nyáron pedig 5-6 litert általában, 195cm vagyok és 95kg
2017. márc. 12. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A környezeted retardált.
2017. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem. 1l/20kg korul kell. Ez teljesen oke, ha sok feherjet fogyasztasz a teli meg kicsit keves is.
2017. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Azt mondják az alap anyagcsere folyamatok végbemeneteléhez tanácsos legalább 3.5-4dl vizet meginni 10 kg testsúlyonként. A te esetedben úgy gondolom rendben van.
2017. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

alapban nincs vele baj, de 2 dolgot érdemes megemlíteni:


- egyrészt ennyire szomjas is vagy, vagy csak az egészséges életmód miatt teszed? mert ha folyton szomjúságérzeted is van mellé, az betegség jele is lehet (pl cukorbetegség), egy vizsgálatot megérhet ha ez a helyzet


- a másik, hogy ennyi víznél már fokozottan figyelni kell az ásványi sóbevitelre is, különösen nyáron, amikor az izzadáson keresztül is rengeteg sót veszít a szervezet, és a sok víz is "kimossa" a szervezetből. Én állóképesség sportot űzök, nyáron simán megiszom ennyit ha edzek, de a ruháimon komoly só csík látszik edzés után, ha nem pótolom, akkor gyorsan megborulok (nálunk a sópótlás elég kritikus)

2017. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 paper_chaser ***** válasza:
Teljesen normális.
2017. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4. Annyira vagyok szomjas, hogy ennyi víz kelljen ahhoz, hogy ne legyek.
2017. márc. 12. 13:14
 7/18 A kérdező kommentje:
*kell
2017. márc. 12. 13:14
 8/18 anonim ***** válasza:
azzal együtt, hogy korábban is mondtam, ez még nem extrém, és nincs vele feltétlen semmi gond, én azért egy kivizsgálásra elugranék a házidokihoz, hogy nézessen egy cukrot.
2017. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ennyi kell! De még több is mehet,én 6-7 l-eket is iszom.
2017. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én 62 kilósan is ittam 4 liter fölött, ha úgy jött ki a lépés, télen... Ezzel nincs baj. Egyes étrendeken pedig még normális is a fokozott vízbevitel. Edzésnapon is megugrik s akkor még nem is gyalogoltam nyáron a napon órákig...


A te súlyodhoz 5-6 liter nyáron igazán nem túlzott.

2017. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!