Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testnevelő tanárom, illetve...

Testnevelő tanárom, illetve az édesanyám szerint az alábbi gyakorlatok nem egészségesek a fejlődő szervezetemnek. Amennyibe ez így van, mennyit csinálhatnék az ezekből a gyakorlatokból? 14/f

Figyelt kérdés

Bemelegítés tetőtől talpig (kb 10 perc)

20 mp híd

guggoló állás 30 mp

20 fekvőtámasz

150 felülés

20 mp híd

guggoló állás 30 mp

50 hátizom gyakorlat

20 fekvőtámasz

és így tovább amíg el nem jutok felülésből és hátizom gyakorlatból 300-ig.

Felülésből ezután 2x100-at csinálok.

Majd miután befejeztem a hidat,guggoló állást,fekvőt és eljutottam 2x50 felüléssel 600-ig a felülést 25-ösével folytatom.Ezek között megy a fekvő két kézzel 20-asával 120-ig, majd 2x15 tapsolásos fekvő, majd 20 egy kézzel.

Ezek után még végzek különböző támasztásokat (pl fekvőtámaszban fenntartom magam+egy kézzel+egyik lábam fönt van közben,lótusz ülésben karral tartom magam


Összesen: felülés 750,fekvőtámasz 170,hátizom gyakorlat 300

Átlag idő tartam: 1h 27p-1h 46p


2017. márc. 20. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ezek a legalapvetőbb gyakorlatok. Minden tesióra alapelemei, szóval ezt nem is értem.

Mundjuk ilyen ismétlésszámmal sok értelme nincs, de ez már egy másik kérdés.

2017. márc. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

a testnevelő tanárod és édesanyád, két hülye...

(bocsánat)

2017. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha azért csinálsz ennyi ismétlést hasra, hogy akkor majd jó kockás legyen, megsugom, hogy nem ettől lesz. Teljesen felesleges 750 (?????) ismétlés. Ha valami rekorddöntésre készülsz akkor oké, amúgy hatalmas butaság.
2017. márc. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: miért lennének hülyék???

A növekedésben valóban gátolhat.

Na mindegy mennyi az a mennyiség amit ezekből megcsinálhatok,és az én koromban az nem számít magas ismétlés számnak? Továbbá a fekvőtámaszok,felülések stb.. után alkartámaszt,lótusz ülésben tartást és hasonló gyakorlatokat hány másodpercig tartsam?

2017. márc. 21. 20:45
 5/6 anonim ***** válasza:

a felülés nem egy egészséges gyakorlat,főleg ha közben még a nyak is feszítve van,ezért jobb lenne a lábemelés és annak a nehezebb változatai idővel.

a hátizom gyakorlat nem fejtetetted ki mit takar.

talán húzódzkodás?

a lényeg,hogy hiányos a terv,mert nincsen váll,guggolás,a híd is csak statikusan van tartva.

és túl magas az ismétlésszám is.

a gyakorlatot kell időnként nehezíteni,nem az ismétlésszámot növelni a végtelenbe.


amúgy a statikus tartásokat legalább 1 percig érdemes kitartani.

2017. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Édesanyád csak szimplán tájékozatlan, a tesitanárodnak viszont érteni kéne ehhez, szóval ő meg egy kontár. Egyikőjükre se hallgass!
2018. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!