Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítés elterjedésének...

A testépítés elterjedésének szerintetek is vannak nagyon káros hatásai a társadalomra?

Figyelt kérdés

Arra gondolok elsősorban, hogy az izmos test idealizálása miatt, sokan ezt tekintik az alap, normális testalkatnak és emiatt nagyon megnő az emberek elvárása a másik felé társkeresésnél. Ugyebár mikor csak az izmos emberekkel hajlandóak ismerkedni.

A másik pedig, hogy rengeteg embernél okoz testképzavart mivel folyamatosan a testépítőket, fitneszmodelleket, tökéletes testű embereket látni a facebookon, instagramon, interneten máshol vagy filmekben és emiatt akinek nem olyan teste van alsóbbrendűnek érezheti magát, vagy aki már izmos úgy érezheti, hogy nem eléggé és sosem lesz elégedett magával. Sosem volt még ennyi testképzavaros, étkezési zavaros ember mint manapság, és egyre terjed a fiatalok között, pl. tizenéves kistinik szeretnének edzeni mert nem elégedettek a testükkel.

Szerintem ez az egész nem a sportról vagy egészséges életmódról szól, hanem a magamutogatásról. a külsőséges előtérbe helyezéséről, a másoknak történő megfelelésről.

Nektek mi a véleményetek erről?



2017. máj. 10. 17:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy így fogalmazol: "szerintem ez az egész....", már nem csak véleményt hanem előitéletet is mondassz, mert mindenkit beskatulyázol egy helyre, hogy pl. "magamutogató", aki testépitő.

Akiknek esztétikusabb a testük lehet szívesebben hívják fel magukra a figyelmet, de annyira már nem lehet ezt sem általánositva kijelenteni, mert mennyien mutogatják magukat úgy, hogy közbe elveszik az emberek étvágyát is.

2017. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Én azt gondolom, ha valaki aki tobb eve kondizik, es elért valamit, marmint jo teste van stb, arra igen is legyen büszke, es mutassa meg masoknak, hogy o igen is elért valamit, es nem hiaba csinálta. Persze vannak hatarok, de nekem ez a velemenyem😊😉
2017. máj. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Tudjuk. Sport=foci, futás, kőművesmunka.
2017. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Nem a testépítés elterjedésével, hanem elfajzásával van a gond. A fészbukon feszengő szerencsétlen senkiháziakkal, akik teljesen más irányba viszik a sportot, mint miről az eredetileg szólt - habár jó kérdés, hogy miről is szólt eredetileg. De talán nem a szemérmetlen b_ziskodásról.
2017. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!