Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Térdműtéttel a hátam mögött...

Térdműtéttel a hátam mögött gondolkozhatok még súlyzós edzésben?

Figyelt kérdés

1 éve műtötték a térdem, előtte kezdtem el fokozatosan edzeni kardio és néha suliban tesitanár segítségével súlyokkal guggoltunk meg hasonlók. Azóta nem erőltettem sokat, sokáig gyógytornára jártam, de most már szeretnék kicsit visszatérni a régi kerékvágásba.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Esetleg aki ért hozzá? Tudtok valami térdszorítót vagy hasonló segítséget ajánlani? Egyáltalán próbálgassam vagy inkább ne? Kicsit féltem mert hát nagyon tud recsegni ropogni és nem akarom tönkre tenni.


2017. máj. 26. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Istenem. Már tönkretetted a térded, de még nem volt elég. Sport = fél egészség és félkegyelműség.
2017. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
milyen műtét volt?
2017. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Így van. Milyen hülye is aki sportol, ahelyett, hogy egy arany ászokkal a kezében heverve nézne a barátok köztet. Sokkal biutonságosabb és minőségibb tevékenység. De hát hülyék az emberek.
2017. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyógytorna az jó volt! Általánosan lehet súlyzózni, a lábedzésnél kell okosnak lenni. Szalagok mentek el? Kereszt? Oldal? Porc? Bursa?

Gyógytornásszal is konzultálhatnál, ha nem végja rá csípőből, hogy tilos súlyt emelni

2017. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Volt egy szerencsetlen balesetem, raadasul nem is sport kozben. Most akkor 18 evesen a hatra levo eletemben uljek a TV elott mert az aztan normalis? :D micsoda felfogasok, biztosan direkt vagy nemtorodomsegbol tortem szet magam. Egyebkent oldalszalag szakadasom es porclevalasom volt, de csak pici darab volt, kivettek es azt mondtak hogy regeneralodni fog.
2017. máj. 26. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem porcleválásom volt, és megnyúlt a szalag, miután kifordult a térdem. Nagyon fontos, hogy fokozatosan erősítsd meg a combizmokat, vádlit, jó lenne esetleg egy sportedzőt, vagy hozzáértő személyi edzőt találnod legalább egy-két alkalomra. Az elején inkább saját testsúllyal végezd a guggolást, és nagyon figyelj a helyes végrehajtásra. Ha bármikor fáj, nagyon recseg a térded, vegyél vissza, meg kell tanulnod figyelni a tested jelzéseire. És ne hasonlítgasd magad másokhoz, akik mondjuk nagy súlyokat használnak, szépen a saját tempódban haladj.

Térdszorító mehet az elején, de ne használd folyamatosan.

2017. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oke, koszi a tippeket! :)
2017. máj. 29. 11:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!