Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 55 kg-os nőként mennyi lehet...

55 kg-os nőként mennyi lehet a fehérjeszükségletem, és mennyi kalóriát fogyasszak?

Figyelt kérdés

Eddig nagyjából 100-110 g fehérjét fogyasztottam, csirkével, túróval, fehérjeporral, protein palacsintával vittem be ennyit. Viszont olvasgattam ezt a topicot, és volt több kérdésnél is szó arról, hogy igazából száraz izomtömegre kell számolni a szükségletet. Izom nincs túl sok rajtam, de zsír sem annyira már. Elég lenne nekem kb. 80 g fehérje?

A másik kérdésem, hogy a kalóriaigényem mennyi körül lehet? Nem szeretnék már fogyni, szerintem eleget fogytam (skinnyfat, löttyedt formám volt, most már nagyjábül feszes és vékony vagyok). Kb. 1600-1700 kalóriát fogyasztok mostanság, és eszem/iszom kompromusszumos dolgokat is, például kevéske tejszínhabot és cukorszirupot kávéba (összesen kb. 150-160 kcal a kávém), cukormentes pudingot is néha, meg edzés előtt müzliszeletet, amiben van cukor.

Rizst egyáltalán nem eszem, helyette inkább teljes kiőrlésű durumtésztát.


Itthon edzek, súlyzós és kardio típusú edzéseim vannak.


2017. jún. 1. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100-110 jó,ne bonyolítsd túl. Kcal lődd be magadnak ha fogysz akkor növeld. Ha 1600-1700 mellett fogysz akkor növeld 2200-2300ra... tapasztald ki.
2017. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cortez70 ***** válasza:
100g körül jó lesz. A kalóriát előre nem lehet belőni, azt ki kell tapasztalni.
2017. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló szinten mozoghatok, a feleslegem nélkül. 80-at akkor eszem, ha viszonylag keveset mozgok, akkor is OK, ha kényelmetlen bevinned többet s nem érdekel, hogy optimálisan izmosodom-e (bár van, akinek ennyi bőven elég, a 2g/ttkg-mal csak biztosra megy az ember s más előnye is lehet).

Én igyekszem 75-95 grammot bevinni, fölötte már gond lenne ketogén diétában, főleg, hogy sosem vagyok nagyon aktív. A kalkulátorok is ennyit adnak. A gyakorlatban olykor akad 120 gramm is, nagyon nehéz kevés fehérjét ennem, hiába igyekszem. Problémát nem érzékelek, izmosodásban viszont még nincs sok tapasztalatom.


A kalóriát ki kell tapasztalni, de az 1600-1700 kiindulópontnak jó lehet, ha nem sok a mozgás.

2017. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a növényi fehérjét is számolod akkor pofon egyszerű bevinni azt a 100grammot.
2017. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak az állati fehérjét számolom, és nem nehéz bevinni 100 grammot, nem erről van szó. :) Imádom a húst, túrót, tojást.

Amúgy nagyon sokat mozgok.

2017. jún. 1. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha neked jó hogy feleslegbe is viszel be fehérjét a kalória miatt :D
2017. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!